Max Duiker Max Duiker
3 min. leestijd

Nieuwe memecoin-hype barst los, maar Nederland buitenspel: waarom?

icon-altcoins
Altcoin nieuws
Een afbeelding van een aantal zeer populaire solana (SOL) memecoins die in het afgelopen jaar gelanceerd zijn

Foto: Robin Hazekamp/CoinGecko

De langverwachte tokenverkoop van Pump.fun gaat van start, maar niet voor iedereen. Nederlandse en andere EU-gebruikers moeten helaas toekijken vanaf de zijlijn. Cryptobeurs Bybit heeft bevestigd dat de PUMP token sale niet toegankelijk is via haar EU-gereguleerde platform Bybit.eu.

Beleggers uit de EU hebben geen toegang vanwege de nieuwe Markets in Crypto-Assets Regulation (MiCA)-wetgeving. Terwijl de verkoop van PUMP wereldwijd de aandacht trekt, voelen Europese investeerders zich buitengesloten en dat kan bredere gevolgen hebben voor de rol van Europa in de gehele cryptowereld.

We houden onze volgers op de hoogte, volg ons op Instagram.

Miljoenenaankoop jaagt hype rond crypto Hyperliquid verder aan
Miljoenenaankoop jaagt hype rond crypto Hyperliquid verder aan

MiCA legt de lat hoger voor crypto

Bybit verklaarde dat de uitsluiting van Europese gebruikers direct verband houdt met de MiCA-wetgeving. Een set regels die sinds dit jaar van kracht is om meer toezicht te houden op crypto in de EU.

Hoewel deze wetgeving bedoeld is om beleggers te beschermen en stabiliteit te bieden, zorgt het nu voor een buitensluiting van Europese gebruikers.

De PUMP token is de native token van memecoin platform Pump.fun en is een van de populairste token sales van het moment. Zaterdag is de lancering en gaat de  cryptomunt in de verkoop.

In totaal worden 150 miljard van de 1 biljoen munten verkocht voor een vaste prijs van 0,004 USDT. Gebruikers op het internationale Bybit-platform kunnen deelnemen met USDT, USDC, solana of bbSOL.

Voor veel Nederlandse en Europese crypto-investeerders voelt dit als een gemiste kans, vooral gezien de enorme hype rond memecoins in 2024.

Nederland kijkt toe vanaf de zijlijn

Pump.fun werd begin 2024 gelanceerd en groeide razendsnel uit tot een fenomeen onder gebruikers van het Solana netwerk.

Het platform biedt gebruikers de mogelijkheid om zonder enige programmeerkennis memecoins te lanceren. Sindsdien is er een explosie geweest van creatieve coins, maar ook van speculatieve handel.

Memecoins hebben vaak geen daadwerkelijk nut en er is dus veel kritiek op de gokcultuur die dit stimuleert. Toch wist Pump.fun in korte tijd meer dan 700 miljoen dollar aan inkomsten te genereren, aldus deze crypto-investeerder op ‘X’:

Grayscale vraagt allereerste beursfonds aan voor anonieme crypto Zcash
Grayscale vraagt allereerste beursfonds aan voor anonieme crypto Zcash

Europese cryptobeleggers missen de boot

Veel Europese enthousiastelingen missen deze volgende stap van Pump.fun. Terwijl beleggers in de VS en Azië zich klaarmaken voor de verkoop, blijft Europa op afstand.

Of dit gemis voor bescherming of beperking is, is afhankelijk van het perspectief. De MiCA-regelgeving is bedoeld om investeerders te beschermen tegen volatiliteit en fraude, maar in dit geval wordt iedereen buitengesloten. Ook de investeerders die serieus en geïnformeerd zijn.

De PUMP sale toont aan hoe Nederland, en heel Europa, achterloopt wanneer het aankomt op toegang tot de snel evoluerende cryptomarkt. Terwijl de rest van de wereld mee surft op de golf van de volgende grote memecoin, moeten de Nederlanders voorlopig vanaf de kant toekijken.

Tijdelijk: Bitcoin-oranje McLaren F1 petjes gratis voor alle Nederlanders & Belgen

De voordeligste cryptobeurs van de lage landen, OKX, deelt uit. Dankzij hun strategische samenwerking met het F1-team van McLaren mogen ze alle Nederlandse en Belgische lezers van Crypto Insiders een officiële McLaren F1-pet volledig gratis aanbieden, en deze wordt gratis thuis geleverd.

Daarbovenop maak je ook nog kans op VIP-kaarten voor de Grand Prix van Zandvoort.
Aanmelden en je eerste crypto kopen kost je slechts 1 minuut – en is helemaal gratis.

Bekijken & pakken
Deel dit artikel
Dit artikel is gefactcheckt door: Denise Parengkuan
Auteur:
Over de auteur:
Max Duiker

Max Duiker is sinds september 2021 redacteur bij Crypto Insiders. Met een achtergrond in financiën en technologie, en een passie voor blockchain, investeert hij sinds 2017 in cryptocurrency. Via zijn netwerk kwam hij in contact met Crypto Insiders. Max specialiseert zich in blockchaintechnologie, automatisering van gegevens en financiële inclusie. Zijn doel is om de adoptie van crypto te bevorderen door complexe technologieën toegankelijker te maken voor een breder publiek.

Net binnen
Meest gelezen
thorchain-crash-na-hack
Opnieuw cryptonetwerk getroffen door miljoenenroof, koers crasht hard
  • 15/05/2026
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een crypto handelaar die in paniek is omdat een koers keihard crasht en rood kleurt
Vijf cryptomunten crashen hard na plotselinge verwijdering door Binance
  • 13/05/2026
  • 2 min. leestijd
Man koopt elke dag voor €25 aan bitcoin en is nu miljonair
Man koopt elke dag voor €25 aan bitcoin en is nu miljonair
  • 14/05/2026
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een vermogende nederzetting in Spanje
Tim Kamp: ‘Je vermogen laten groeien in 2026 was nog nooit zo eenvoudig’
  • 16/05/2026
  • 4 min. leestijd
Man-op-beursvloer
Crypto Radar: Koers ontploft na XRP nieuws, kleine munten stelen spotlight
  • 15/05/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Altcoin nieuws

thorchain-crash-na-hack
Opnieuw cryptonetwerk getroffen door miljoenenroof, koers crasht hard
  • 15/05/2026
  • 2 min. leestijd
Man-op-beursvloer
Crypto Radar: Koers ontploft na XRP nieuws, kleine munten stelen spotlight
  • 15/05/2026
  • 2 min. leestijd
Cruciale Amerikaanse cryptowet goedgekeurd door senaatscommissie
Cruciale Amerikaanse cryptowet goedgekeurd door senaatscommissie
  • 14/05/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank