Bitcoin is na de sterke stijging van gisteren teruggekeerd naar een niveau dat in eerdere bearmarkten veel betekenis had. De Nederlandse crypto-analist Quinten François wijst op een koersgrens rond 82.000 dollar die in het verleden vaak bevestigde dat het dieptepunt al achter de rug was. Eén ding ontbreekt alleen nog: de week is nog niet voorbij.
In het kort:
-
Bitcoin test opnieuw het gemiddelde van de afgelopen 50 weken, rond 82.000 dollar.
-
Bij 11 van de 13 eerdere doorbraken kwam daarna geen nieuw dieptepunt meer.
-
De huidige beweging is nog niet bevestigd: daarvoor is een weekslot boven het niveau nodig.
Quinten ziet belangrijk bitcoin-signaal terugkeren
Bitcoin maakte gisteren een flinke sprong en tikte kort meer dan 82.000 dollar aan. Vrijdagochtend ligt de koers weer iets lager, rond 81.000 dollar.
Daarmee is bitcoin opnieuw aangekomen bij de zogenoemde 50-week moving average. Dat klinkt technisch, maar is in feite simpel: het is de gemiddelde bitcoinprijs over de afgelopen 50 weken.
François wijst op X op de geschiedenis van dit niveau.
Bitcoin herverovert het gemiddelde van de afgelopen 50 weken rond 82.000 dollar. In 11 van de 13 gevallen stond de bodem al.”
Die cijfers komen uit onderzoek van Galaxy Research. De vermogensbeheerder dook in eerdere zware dalingen van bitcoin en keek wat er gebeurde nadat de koers weer boven dit langetermijngemiddelde kwam.
In 11 van 13 gevallen kwam geen nieuwe bodem
In afgeronde bearmarkten kwam bitcoin volgens Galaxy dertien keer opnieuw boven het 50-weeksgemiddelde uit.

Bij elf van die dertien momenten zakte de koers daarna niet meer naar een nieuw dieptepunt. De grote daling bleek dus achteraf al voorbij te zijn. Slechts twee keer ging het mis. Beide uitzonderingen vonden plaats tijdens de lastige markt van 2021 en 2022.
Dat maakt de huidige test interessant. Bitcoin bereikte in oktober vorig jaar nog een record van bijna 125.000 dollar, maar zakte eind juni terug tot ongeveer 58.500 dollar. Dat was een daling van ruim 50 procent.
Als de geschiedenis zich herhaalt, zou die bodem van juni dus kunnen blijven staan.
Bitcoin moet het niveau nog vasthouden
François spreekt over het “heroveren” van het niveau, maar de grafiek die hij deelt vermeldt zelf dat de huidige test nog niet bevestigd is.
Het gaat namelijk niet om een paar uur boven 82.000 dollar. Voor het historische signaal telt vooral waar bitcoin aan het einde van de week staat.
Galaxy Research benadrukt hetzelfde: een weekslot boven het 50-weeksgemiddelde zou historisch een sterk signaal zijn dat de bodem achter de markt ligt.
Daarmee is dit geen voorspelling dat bitcoin vanaf hier alleen nog maar kan stijgen. Het signaal heeft eerdere bodems vooral bevestigd nadat ze al waren gevormd.
Voor bitcoin wordt de komende weeksluiting daardoor een stuk interessanter dan één korte uitschieter boven 82.000 dollar.








