Erik Juffermans Erik Juffermans
2 min. leestijd

Crypto ontvoering in Zuid-Spanje loopt maar net goed af

Crypto ontvoering in Zuid-Spanje loopt maar net goed af

Foto: Mikhail Gnatkovskiy/Shutterstock

Een grimmig verhaal uit de crypto wereld, ditmaal vanuit het zonnige Spanje. De eigenaar van een crypto management firma uit Dubai werd afgelopen week ontvoerd. De man, een Syriër woonachtig in Hongarije, werd belaagd door mensen waarmee hij al meerdere dagen optrok, maar uiteindelijk liep het vcoorval met een sisser af vanwege een slimmigheidje van het slachtoffer. Dit maakt Spaanse media bekend.

Fraudehelpdesk waarschuwt voor cryptoscam via neptelefoontjes van DNB
Fraudehelpdesk waarschuwt voor cryptoscam via neptelefoontjes van DNB

Vakantie gaat niet als gepland

De zakenman reisde af naar Malaga in Zuid-Spanje voor zijn vakantie. Een vriend bracht hem in contact met een Albanees en zijn vrienden waarmee het slachtoffer meerdere dagen optrok, totdat het gezelschap zich tegen hem keerde.

De groep verbleef afgelopen week in een luxueuze villa, maar de Syriër werd op vrijdag plotseling belaagd en vastgebonden. Met een vuurwapen tegen zijn hoofd werd er 1 miljoen euro voor zijn vrijlating geëist. Het slachtoffer kreeg vervolgens toegang tot zijn mobiele telefoon om gebruik te maken van zijn crypto account.

Op een gegeven moment, wellicht door onoplettendheid van zijn belagers, wist de man een foto te maken uit het raam en deze naar een collega te sturen. Een andere kennis ,woonachtig in Málaga, gaf vervolgens alle informatie door aan de lokale politie. Deze zette een spoedactie op om de man te bevrijden. 

Binnen vijf uur was er een groep van vijftig agenten op locatie. In een video is te zien hoe zij het huis binnen dringen en in korte tijd alle drie de verdachten te pakken krijgen. Een van hen was al bekend bij de autoriteiten, en de andere twee hadden valse identificatie op zak. Het drietal zal terechtstaan voor ontvoering, mishandeling en illegaal wapenbezit.

Crypto ontvoering in Nederland

Afgelopen week berichtten we ook al over een vergelijkbare situatie van eigen Nederlandse bodem. Het betrof nieuws uit een zaak die teruggaat naar oktober 2021. Toen werd een man uit het Noord-Hollandse Hoorn op de vroege morgen onderweg naar zijn auto belaagd en ontvoerd. 

De ontvoerders reden uren met hem rond, bedreigden hem en dwongen hem uiteindelijk om ruim twee ton aan crypto te betalen. Hoewel er inmiddels een rechtszaak loopt tegen verdachten, liep het voor dit slachtoffer dus minder goed af dan de vakantieganger in Spanje.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Erik Juffermans

Erik Juffermans is sinds januari 2022 een gepassioneerde auteur bij Crypto Insiders. Met een academische achtergrond in internationale politiek en antropologie, combineert hij zijn kennis en kritische blik om diepgaande analyses te maken over de raakvlakken tussen crypto en diverse maatschappelijke aspecten. Sinds 2017 is Erik actief in de cryptowereld, gedreven door de unieke financiële vrijheid en de tegendraadsheid van de sector. Hij specialiseert zich in Bitcoin mining, Decentralized Finance, overheid en regulatie, en Ethereum.

Net binnen
Meest gelezen
michael van de poppe claude AI video
'Ik liet Claude AI met 8.500 euro een crypto-portfolio samenstellen'
  • 20/04/2026
  • 2 min. leestijd
Madelon Vos: "De komende 5 tot 10 jaar zal economisch alles veranderen"
Madelon Vos: "De komende 5 tot 10 jaar zal economisch alles veranderen"
  • 19/04/2026
  • 2 min. leestijd
Cryptohandelaar verdient half miljoen met 2.100 euro na Musk-bericht
Cryptohandelaar verdient half miljoen met 2.100 euro na Musk-bericht
  • 18/04/2026
  • 2 min. leestijd
Slaapkamer te koop in Nederlands huis
"Ik kan geen slaapkamer verkopen", Bitcoin als het ultieme onderpand
  • 18/04/2026
  • 3 min. leestijd
ChatGPT voorspelt XRP-koers na oorlog – dit zijn de scenario’s
ChatGPT voorspelt XRP-koers na oorlog – dit zijn de scenario’s
  • 16/04/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Gratis betaalrekening rukt op in Nederland: 'Banken in Nederland zijn te duur'
Gratis betaalrekening rukt op in Nederland: 'Banken in Nederland zijn te duur'
  • 14/04/2026
  • 3 min. leestijd
Man maakt van €313 in enkele weken €430.000 door milliseconden ‘voor te lopen’
Man maakt van €313 in enkele weken €430.000 door milliseconden ‘voor te lopen’
  • 20/04/2026
  • 3 min. leestijd
Grote crash voor bitcoin
'Orkaan op komst': Bloomberg-analist voorspelt Bitcoin naar 10.000 dollar
  • 07/04/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

crypto-insiders-icon