Kevin Schijven Kevin Schijven
2 min. leestijd

Groot Duits betaalbedrijf kan €1,9 miljard niet terugvinden, aandelenkoers stort in

WireCard, een groot Duits betaalbedrijf en tevens de uitgever is van de cryptocurrency-betaalkaarten van Crypto.com en een aantal andere crypto-bedrijven, is naar verluidt €1,9 miljard ($2,1 miljard) kwijt. Als gevolg is de aandelenkoers van het bedrijf volledig ingestort.
De Financial Times (FT) meldt op 18 juni dat Ernst & Young (EY), een van de ‘Big Four’ accountancybedrijven, de miljarden niet terug kan vinden op de balanscijfers van WireCard. Het bedrijf moet daarom de publicatie van de jaarcijfers over 2019 voor een vierde keer uitstellen.

Er zijn aanwijzingen dat onjuiste balansbevestingen zijn geleverd door de trustee, dan wel de bank die de rekening van de trustee houdt, teneinde de auditor te misleiden en een onjuiste perceptie te creëren van het bestaan van zulke kasbedragen.

Aldus EY. Er wordt gespeculeerd dat het hier om boekhoudfraude gaat. Het bedrijf kwam al eerder onder vuur te liggen na berichtgeving van FT hierover. CEO en oprichter Markus Braun meldt dat hij een klacht gaat indienen tegen “onbekende personen.” Naar verluidt zouden werknemers in Azië betrokken zijn bij het schandaal.
Inmiddels is de aandelenkoers van het bedrijf met 67% gedaald. Het is de grootste daling ooit op de Deutscher Aktienindex (DAX), de voornaamste performance-index op de aandelenbeurs van Frankfurt. Als het bedrijf morgen nog steeds geen goedgekeurde cijfers heeft, kunnen schuldeisers het bedrag terugvorderen. Wolfgang Donie, analist bij de Norddeutsche Landesbank Girozentrale (NordLB), zegt dat dit wellicht het einde voor WireCard is:

De algemene situatie bij Wirecard kan alleen worden omschreven als niet te ondersteunen en het schandaal wordt nu een crisis die het bestaan van het bedrijf bedreigt.

Op Twitter wordt het account van WireCard massaal gebombardeerd met boze berichten en wordt het ontslag van Braun geëist.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Kevin Schijven

Kevin Schijven is sinds mei 2018 werkzaam bij Crypto Insiders en vervult daar de rol van (eind)redacteur. Met een achtergrond in ICT en bedrijfskunde, gevolgd door rechten en criminologie aan de Vrije Universiteit, brengt hij een unieke mix van vaardigheden mee. Zijn interesse in cryptocurrency ontstond door de potentie om een bedrijf op te bouwen rond nieuwe technologie. Kevin heeft inmiddels duizenden artikelen geschreven en is gespecialiseerd in het laatste crypto nieuws.

Net binnen
Meest gelezen
Grote crash voor bitcoin
'Orkaan op komst': Bloomberg-analist voorspelt Bitcoin naar 10.000 dollar
  • 07/04/2026
  • 2 min. leestijd
Zuidas Amsterdam
Bank sluit rekening van 2 Nederlanders om crypto, 29.000 euro schade
  • 06/04/2026
  • 2 min. leestijd
Dalende koersen
Grootste cryptobeurs verwijdert zes cryptomunten, koersen dalen flink
  • 09/04/2026
  • 2 min. leestijd
Robert Kiyosaki waarschuwt: 'Boomers worden dakloos, spaar in bitcoin'
Robert Kiyosaki waarschuwt: 'Boomers worden dakloos, spaar in bitcoin'
  • 06/04/2026
  • 2 min. leestijd
XRP op mobiel
Uitgezocht: waarom 1.000 XRP volgens deze analist je leven kan veranderen
  • 10/04/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Huissleutel en eurobiljetten
Dreigende huizencrash erger dan 2007: de gevolgen voor bitcoin
  • 20/03/2026
  • 2 min. leestijd
Grote crash voor bitcoin
'Orkaan op komst': Bloomberg-analist voorspelt Bitcoin naar 10.000 dollar
  • 07/04/2026
  • 2 min. leestijd
Man verkoopt huis voor 7 Bitcoin en loopt 169 miljoen euro winst mis
Man verkoopt huis voor 7 Bitcoin en loopt 169 miljoen euro winst mis
  • 31/03/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

crypto-insiders-icon