Een internationale overboeking kan buiten kantooruren nog altijd langer onderweg zijn. Het grote softwarebedrijf Oracle zet nu een stap om daar verandering in te brengen. Het bedrijf koppelt zijn banksoftware aan het nieuwe blockchainnetwerk van Swift.
Hierdoor moeten banken digitaal bankgeld makkelijker naar klanten van andere banken kunnen sturen. Ze hoeven hun vertrouwde betaalsystemen daarvoor niet te vervangen.
Oracle maakte de samenwerking maandag bekend tijdens de internationale bankenconferentie Sibos in Miami.
Grote beweging in bitcoin of XRP? Je ziet ’t als eerste op onze Instagram.
In het kort:
-
Oracle verbindt zijn banksoftware met het nieuwe blockchainnetwerk van Swift.
-
Het doel is dat bankgeld ook 's nachts en in het weekend de grens over kan.
-
Banken kunnen hun bestaande betaal- en veiligheidssystemen blijven gebruiken.
Gewoon bankgeld in een digitale verpakking
De koppeling draait om digitaal gemaakte banktegoeden. Het geld blijft op een gewone bankrekening staan, maar krijgt daarnaast een digitale vorm waarmee banken het sneller kunnen verwerken. In de financiële wereld heet dit een getokeniseerd deposito.
Het netwerk van Swift houdt bij wat de ene bank aan de andere moet betalen. Volgens het persbericht van Oracle kan zijn software die digitale opdrachten verbinden met de systemen die banken nu al gebruiken.
Voor klanten kan dat uiteindelijk betekenen dat geld ook buiten kantooruren sneller bij een buitenlandse ontvanger aankomt. Banken houden ondertussen zelf de controle over het geld en blijven hun bestaande controles tegen fraude en witwassen gebruiken.
Banken hoeven hun systemen niet te vervangen
Het belangrijkste voordeel voor banken is dat de nieuwe techniek boven op hun huidige systemen komt te liggen. Ze hoeven dus niet alles weg te gooien en opnieuw te bouwen. De betaling wordt uiteindelijk nog via de bestaande banknetwerken afgerond.
De Oracle-integratie geeft banken een nieuwe route naar het netwerk dat Swift eerder dit jaar gereedmaakte voor de eerste praktijktests. Zeventien banken uit zes werelddelen bereiden volgens Swift betalingen met digitaal bankgeld voor.
Dat betekent niet dat consumenten de techniek morgen al overal kunnen gebruiken. Oracle noemt nog geen banken die zijn koppeling al in de praktijk inzetten en geeft geen datum voor een brede uitrol. De aankondiging laat vooral zien dat grote financiële bedrijven stap voor stap bouwen aan internationale betalingen die altijd kunnen doorgaan.







