XRP maakt een indrukwekkende inhaalslag. De munt doorbreekt niet alleen een belangrijk negatief technisch signaal, maar beleefde afgelopen nacht ook een van de meest bizarre koersbewegingen in tijden.
Tip: Ontvang het belangrijkste cryptonieuws als eerste via de gratis Crypto Insiders app.
In het kort:
-
XRP noteert op het moment van schrijven 1,49 dollar, een stijging van 2,58 procent, en wint over de afgelopen week bijna 49 procent.
-
De munt doorbreekt hiermee een zogeheten death cross, een technisch signaal dat lange tijd op verdere daling wees.
-
Deze stijging past bij een bredere trend, waarbij ook een sterke bitcoinkoers en extra geld in de markt XRP een impuls geven.
XRP schiet omhoog
XRP noteert op het moment van schrijven 1,49 dollar, een stijging van 2,58 procent. Over de afgelopen week wint de munt zelfs bijna 49 procent.
Vannacht tikte XRP kortstondig bijna 1,70 dollar aan, verloor daarna binnen korte tijd zo'n 15 procent, om vervolgens weer te herstellen.

Negatief koerssignaal doorbroken
De stijging van XRP heeft ook een technische verklaring.
XRP sloot voor het eerst sinds weken boven twee belangrijke gemiddelde koerslijnen: de 50-daagse en 200-daagse EMA (Exponential Moving Average). Zulke lijnen tonen de gemiddelde koers over de afgelopen 50 en 200 dagen. Deze lijnen gelden onder handelaren als belangrijke graadmeters voor de onderliggende trend.
Eerder kruisten deze twee lijnen elkaar juist negatief, iets dat bekendstaat als een death cross. Dit gebeurt wanneer de kortere trendlijn (50 dagen) onder de langere trendlijn (200 dagen) zakt, en geldt doorgaans als een van de somberste signalen die een koers kan afgeven.
Doordat XRP nu weer boven beide lijnen noteert, is dit negatieve signaal in feite van tafel geveegd.

Bitcoin en overheidsbeleid geven duw
Deze koersstijging staat niet op zichzelf.
Zoals eerder al bleek, lift XRP mee op de kracht van bitcoin, dat door een short squeeze richting de 77.000 tot 79.000 dollar schoot.
Daarnaast reageren beleggers enthousiast op plannen van de Amerikaanse overheid om vanaf 9 september fors meer langlopende staatsobligaties terug te kopen. Dit pompt extra geld in de markt.







