Jeroen van Welsenes Jeroen van Welsenes
2 min. leestijd

Volgens forensisch bedrijf is crypto financiering Hamas niet bewezen

Nieuws
israel-hamas-oorlog

Foto: Shutterstock/Below the Sky

Hamas viel een aantal weken terug Israël binnen en sindsdien is de situatie gespannen, met raketaanvallen op en neer. Er gingen geruchten in het rond dat Hamas miljoenen aan crypto zou hebben ontvangen en daarmee de aanvallen kon financieren. Volgens Elliptic, een forensisch blockchain bedrijf, zijn deze beweringen onjuist. Het bedrijf geeft aan dat er geen enkel bewijs is dat de uitspraak ondersteunt.

Zo vaak herstelt Bitcoin zich in februari, geschiedenis herhaalt zich
Zo vaak herstelt Bitcoin zich in februari, geschiedenis herhaalt zich

Geen bewijs voor crypto-terrorismefinanciering

Elliptic geeft aan dat de cryptocurrency fondsenwervingscampagne van Hamas heeft sinds de aanval op Israël op 7 oktober slechts $21.000 opgehaald. Van dit bedrag werd $9.000 bevroren door de uitgever van stablecoin Tether (USDT), en nog eens $2.000 werd bevroren nadat het naar een crypto exchange was gestuurd. Al met al blijft er dus vrij weinig over.

Daarnaast zou volgens Elliptic crypto in de meeste gevallen geen ideale keuze zijn. De transparantie van blockchain maakt het traceren van illegale fondsen mogelijk en in veel gevallen kan het daardoor aan echte identiteiten worden gekoppeld. Hierdoor is het in veel gevallen niet een middel dat voor terrorismefinanciering gebruikt kan worden.

Het forensisch bedrijf verklaart dat hun gegevens verkeerd zijn geïnterpreteerd. Ze hebben The Wall Street Journal benaderd om een verklaring te corrigeren die aanvankelijk beweerde dat tussen augustus 2021 en juni 2023 meer dan $130 miljoen in cryptocurrency was opgehaald door Hamas en de Palestijnse Islamitische Jihad.

Amerikaanse wetgevers tegen crypto

Amerikaanse wetgevers, waaronder Elizabeth Warren, doken op het nieuws over Hamas en crypto en beweren in een brief dat cryptocurrency een nationale veiligheidsdreiging vormt en dat er krachtige actie nodig is om de risico’s aan te pakken.

Het Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) benadrukt dat, naast het gebruik van cryptocurrencies, Hamas ook traditionele financiële systemen en verschillende andere methoden gebruikt, waaronder het omleiden van geld van legitieme goede doelen en ontvangen van financiële steun uit Iran.

Deel dit artikel
Jeroen van Welsenes

Jeroen van Welsenes is sinds juni 2022 een gewaardeerde auteur bij Crypto Insiders. Met een Bachelor in Industriële Techniek en een Master in Industriële Ecologie van de TU Delft, heeft Jeroen zich gespecialiseerd in blockchain technologie. Zijn passie voor crypto begon tijdens zijn studie, wat leidde tot het opzetten van een crypto-adviesbureau met zijn broer. Jeroen is gespecialiseerd in fundamentele analyse en macro-trends, en streeft ernaar om mensen te onderwijzen en te begeleiden in hun crypto-beleggingsreis.

Net binnen
Trending
Update: Man die 8000 bitcoin weggooide wil 450 miljoen van overheid
€650 miljoen bitcoin-zoektocht op vuilnisbelt komt eindelijk ten einde
Alle Nederlanders met bitcoin krijgen 30 gram gratis zilver
Alle Nederlanders met bitcoin krijgen 30 gram gratis zilver
Ripple (XRP) analisten voorspellen koersexplosie naar $5 en mogelijk $18
Ripple (XRP) analisten voorspellen koersexplosie naar $5 en mogelijk $18
Bitcoin voorkomt nieuw bloedbad, maar XRP, solana en cardano crashen
Bitcoin voorkomt nieuw bloedbad, maar XRP en solana crashen
Nog meer goed nieuws voor XRP: account nu 10x goedkoper
XRP toont waarschuwingssignalen: Koers mogelijk 25% omlaag
Advertentie

Trending Nieuws nieuws

Elke week €10 aan BNB kopen sinds 2023: het verrassende resultaat
Nieuwe schenkingsregels 2025: zoveel mag je belastingvrij aan je kinderen geven
Belastingdienst verhoogt drempel voor sparen
Belastingdienst verhoogt vrijstelling: belastingvrij sparen in 2025
Update: Man die 8000 bitcoin weggooide wil 450 miljoen van overheid
€650 miljoen bitcoin-zoektocht op vuilnisbelt komt eindelijk ten einde
Advertentie
crypto-insiders-icon