Rico Engelbarts
2 min. leestijd

Winklevoss tweeling spant rechtszaak aan tegen oprichter Bitcoin Foundation

Foto: Rena Schild/Shutterstock

De Winklevoss tweeling is een rechtszaak aangespannen tegen Bitcoin Foundation oprichter Charlie Shrem. De tweeling claimt namelijk dat Shrem zo’n 5.000 Bitcoin (BTC) ter waarde van zo’n $32 miljoen van hen heeft gestolen.
Volgens de rechtszaak vond de vermeende misdaad plaats in 2012. Shrem, die al eerder een jaar in de gevangenis heeft gezeten vanwege zijn betrokkenheid in de Bitcoin drugshandel, is volgens zijn advocaat echter compleet onschuldig.
Echter lijkt dit aan de hand van de zaak onwaarschijnlijk; zo heeft Shrem volgens de aanklacht, in de tijd sinds zijn vrijlating, zes panden gekocht, samen met twee Maserati’s, twee boten, en vele andere eigendommen met een totale waarde van zo’n 5.000 BTC.
De rechter, die overigens ook Shrem’s vorige rechtszaak heeft behandeld, heeft ondertussen Shrem’s activa bevroren. Dit komt echter ook doordat de oprichter nog een schamele $950.000 verschuldigd is door een vorige rechtszaak.
De aanklacht tegen Shrem is van toepassing op een investering van de tweeling in het BitInstant project van de ondernemer. Waar de tweeling hier zo’n $250.000 zou hebben geïnvesteerd, heeft Shrem het duo maar $189.000 terug betaald.
Ondertussen is BitInstant ten onder gegaan en heeft Shrem een jaar in de gevangenis doorgebracht. In de tussentijd heeft een privé detective in opdracht van de Winklevoss tweeling de 5.000 BTC weten op te sporen, wat leidde tot de huidige rechtszaak.
Hoewel Shrem nog geen reactie heeft gegeven op de aanklacht beweerde zijn advocaat dat de ondernemer onschuldig is en van plan is vol in de verdediging te gaan.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Abonneer je dan op onze push-berichten, Facebook– of Twitter pagina.
Deel dit artikel
Over de auteur:
Rico Engelbarts

Head of Partnerships Rico kwam in 2013 in aanraking met Bitcoin. Een vriend van hem vertelde hem toentertijd met veel enthousiasme over het decentrale aspect van Bitcoin; een concept wat Rico’s interesse niet meteen wekte.

Net binnen
Meest gelezen
Man moet 182.600 euro terugbetalen na verzwijgen Bitcoin voor UWV
Man moet 182.600 euro terugbetalen na verzwijgen Bitcoin voor UWV
  • 12/05/2026
  • 2 min. leestijd
Inversores en Bitcoin conservan BTC por un tiempo notablemente largo
25-jarige investeerder maakt €4 miljard winst met AI-strategie
  • 08/05/2026
  • 2 min. leestijd
koers experts verwachten analyseren grafieken
Op 29 mei verandert de Bitcoin markt voorgoed
  • 12/05/2026
  • 3 min. leestijd
Man voor grafieken
17-jarige verliest €6,9 miljard met crypto en dat zou nu niet meer gebeuren
  • 10/05/2026
  • 4 min. leestijd
Crypto crash, dalende koers
Bizarre Bitcoin crash naar twee cent bij betaalapp Revolut
  • 08/05/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Man maakt van €313 in enkele weken €430.000 door milliseconden ‘voor te lopen’
Man maakt van €313 in enkele weken €430.000 door milliseconden ‘voor te lopen’
  • 20/04/2026
  • 3 min. leestijd
Student maakt in 11 dagen van €1.150 ruim €180.000 door AI-truc
Student maakt in 11 dagen van €1.150 ruim €180.000 door AI-truc
  • 23/04/2026
  • 3 min. leestijd
Crypto crash, dalende koers
Grootste cryptobeurs schrapt 23 munten, koersen storten in
  • 01/05/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

crypto-insiders-icon