Foto: Mayy Contributor/Shutterstock
De olieprijs is vandaag opnieuw verder gedaald. De prijs van Brent-olie is gezakt onder de 76 dollar (67 euro), het laagste niveau sinds eind februari.
De daling volgt op nieuws dat de scheepvaart door de Straat van Hormuz kan worden hervat. Donald Trump gebruikt de daling intussen om oliemaatschappijen te beschuldigen van prijsopdrijving aan de pomp.
Altijd het laatste nieuws. Download net als duizenden Nederlanders de gratis Crypto Insiders app.
In het kort
- De prijs voor een vat Brent-olie is gedaald tot onder de 76 dollar, het laagste punt sinds 27 februari.
- De daling wordt veroorzaakt doordat de zorgen over verstoringen in de Straat van Hormuz afnemen.
- Trump beschuldigt oliemaatschappijen van prijsopdrijving en heeft het Ministerie van Justitie opdracht gegeven dit te onderzoeken.
Olie zakt naar laagste prijs in maanden
De olieprijzen zijn woensdag verder gedaald. Een vat Brent-olie, de internationale maatstaf, kost op het moment van schrijven 75,83 dollar.
De Amerikaanse WTI-olie daalde eveneens met 1,7 procent naar 71,98 dollar per vat.
Dit zijn de laagste prijzen sinds 27 februari, een dag voor de start van de oorlog na Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.

In mei piekte de Brent-prijs nog op bijna 120 dollar per vat, maar ondanks de daling liggen de prijzen nog steeds hoger dan voor het conflict.
De prijsdaling hangt direct samen met afgenomen zorgen over de aanvoer van olie. Beleggers reageren positief op signalen dat het scheepvaartverkeer door de strategisch belangrijke Straat van Hormuz kan normaliseren.
De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) zegt dat de noodzakelijke veiligheidsgaranties zijn verkregen om het vertrek van gestrande schepen via de Straat van Hormuz te ondersteunen. Meer dan 11.000 zeevarenden die vastzaten in de Perzische Golf kunnen daardoor vertrekken.
Trump eist onderzoek naar benzineprijzen
Ondanks de dalende olieprijzen heeft Trump oliemaatschappijen beschuldigd van prijsopdrijving. Hij stelt dat de benzineprijzen aan de pomp niet snel genoeg meedalen.
Trump schrijft op sociale media dat klanten worden “opgelicht” en zegt dat hij het Ministerie van Justitie (DOJ) heeft opgedragen “onmiddellijk een onderzoek te starten”.
Karen Young van Columbia University noemt Trumps oproep ‘politiek theater’. Volgens haar werken benzineprijzen in de VS niet zo direct: belastingen, raffinage en distributie zorgen ervoor dat lagere olieprijzen pas na enkele weken bij automobilisten terechtkomen.
Leuk: Bitvavo geeft Nederlanders €20 in bitcoin
Bitcoin heeft het zwaar – en staat een stuk lager dan een tijd terug. Is dit het moment? Miljoenen Nederlanders handelen weer actief. Bitvavo geeft nieuwe gebruikers tijdelijk €20 in bitcoin extra. Handel in meer dan 400 crypto samen met 1 miljoen Nederlanders.
Registreer je vandaag koop of verkoop voor €100 en ontvang €20 aan bitcoin. Een account aanmaken is gratis en kost je maar een minuut.
Beleggen in crypto is volatiel en risicovol. Je kunt je hele inleg verliezen