Marlies van der Schaar Marlies van der Schaar
2 min. leestijd

Rabobank verwacht hogere huizenprijzen, crypto populair voor vermogensopbouw

icon-finance
Finance nieuws

shutterstock: Wolf-photography

De huizenprijzen in Nederland blijven de komende jaren flink stijgen, voorspelt de Rabobank in een nieuwe prognose. Volgens de bank zal een gemiddelde koopwoning eind 2027 zo’n 525.000 euro kosten. Terwijl huizen steeds onbetaalbaarder worden, groeit het aantal Nederlanders dat zoekt naar alternatieve manieren om vermogen op te bouwen. Lees hieronder meer.

Ontvang net als duizenden Nederlanders cryptonieuws direct op je telefoon door de gratis Crypto Insiders app.

VS en Iran tekenen deal om oorlog officieel te beëindigen
VS en Iran tekenen deal om oorlog officieel te beëindigen

Bijna 40.000 euro duurder in twee jaar

De analisten van RaboResearch baseren hun voorspelling op de cijfers van het Kadaster. Daaruit blijkt dat een gemiddeld huis eind 2025 ongeveer 486.000 euro kostte. De komende jaren zullen de huizenprijzen volgens hen verder stijgen.

Voor 2026 voorspelt de bank een stijging van 3,1 procent. Een gemiddeld huis kost voor het eerst meer dan een half miljoen: 501.000 euro. In 2027 stijgt de gemiddelde huizenprijs nog eens met 4,1 procent. Tegen het einde van dat jaar zal een gemiddelde woning dan 525.000 euro kosten.

Grootste stijging buiten de Randstad

De huizenprijzen in de Randstad blijven het hoogst, maar buiten de Randstad stijgen ze sneller. Zo verwachten de analisten voor sommige regio’s in Groningen in 2026 een stijging van de huizenprijzen met vijf procent of meer.

In Amsterdam stijgen de huizenprijzen de komende jaren juist het minst, denkt RaboResearch. Daar verwacht de bank een stijging van 2,5 procent.

Rabobank: Nederland profiteert mee als Oranje in dit WK presteert
Rabobank: Nederland profiteert mee als Oranje in dit WK presteert

Tijdelijke ademruimte op de woningmarkt

Het is nu nog stilte voor de storm, denkt RaboResearch. In 2026 worden de stijgende huizenprijzen nog geremd omdat veel woningverhuurders op dit moment hun woningen te koop aanbieden.

In de jaren erna zal dat effect volgens RaboResearch echter afnemen. De analisten verwachten daarom dat de stijging van de huizenprijzen na 2027 verder versnelt.

Alternatieven om vermogen op te bouwen

Met huizenprijzen die sneller groeien dan de salarissen, raakt een eigen woning voor veel mensen steeds verder buiten bereik. Een groeiend aantal Nederlanders lijkt dan ook op zoek naar alternatieve manieren om te sparen en vermogen op te bouwen. Zo blijkt ongeveer een derde van de Nederlandse jongvolwassenen tegenwoordig te beleggen.

Ook investeren in cryptovaluta wordt steeds populairder. Volgens onderzoek van Multiscope waren er in 2022 al bijna 2 miljoen Nederlanders die een cryptovaluta bezitten en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) schat dat tegenwoordig één op de tien Nederlandse beleggers in crypto investeert. Ook dit zijn vooral jongvolwassenen.

Deel dit artikel
Dit artikel is gefactcheckt door: Marlies van der Schaar
Auteur:
Over de auteur:
Marlies van der Schaar

Marlies van der Schaar is redacteur bij Crypto Insiders en gespecialiseerd in bitcoin en blockchain. Ze schrijft sinds 2025 voor het platform, waar ze bijdraagt aan het toegankelijker maken van complexe technologische en maatschappelijke thema’s. Haar interesse in bitcoin begon in 2014, maar kreeg pas echt vorm in 2017 toen ze zich verder verdiepte in de onderliggende technologie. Met haar achtergrond in filosofie, communicatie en IT weet Marlies de brug te slaan tussen technologie en maatschappij, en onderzoekt ze hoe bitcoin en blockchain bij kunnen dragen aan economische en sociale verandering.

Net binnen
Meest gelezen
Didi-Taihuttu-in-video-op-11-mei
Didi Taihuttu: ‘Ik kocht vrijheid met Bitcoin, maar verloor iets groters’
  • 19/06/2026
  • 2 min. leestijd
Europese toezichthouder: 'Iedereen met crypto moet dit vóór 1 juli doen'
Europese toezichthouder: ‘Iedereen met crypto moet dit vóór 1 juli doen’
  • 24/06/2026
  • 3 min. leestijd
Over twee weken dreigt sluiting voor 80% van alle EU-cryptobedrijven
Over twee weken dreigt sluiting voor 80% van alle EU-cryptobedrijven
  • 19/06/2026
  • 3 min. leestijd
Bitcoin en XRP krijgen concurrentie van nieuwe publiekslieveling op Bitvavo
Bitcoin en XRP krijgen concurrentie van nieuwe publiekslieveling op Bitvavo
  • 22/06/2026
  • 3 min. leestijd
Rode grafiek van dalende koers
Crypto Radar: Bitcoin en altcoins beginnen plotseling scherp te dalen
  • 24/06/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Finance nieuws

Nederlandse inflatie klimt weer omhoog, bereikt 1,6 procent
Hoogste Amerikaanse inflatie in 3 jaar zet Bitcoin opnieuw onder druk
  • 15:08
  • 3 min. leestijd
De Eerste Kamer voorafgaand aan de sessie van 19 mei.
Nachtmerriescenario voor Box 3-beleggers wankelt in Eerste Kamer
  • 24/06/2026
  • 2 min. leestijd
Hoe China met een geheime voorraad de wereldwijde olieprijs afremt
Hoe China met een geheime voorraad de wereldwijde olieprijs afremt
  • 19/06/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank