Roy van Krieken Roy van Krieken
2 min. leestijd

Bijna $700 miljoen aan crypto teruggevonden in 2023

Nieuws

Foot: Shutterstock/Andrey_Popov

De wereld van cryptocurrencies blijft evolueren, niet alleen in de groei van de markt, maar ook in de verbetering van beveiligingstechnieken. In 2023 is een opmerkelijke daling waargenomen in het verlies door hacks en oplichting in de crypto-sector.

'De bank der banken' waarschuwt voor risico’s van crypto-spaarproducten
'De bank der banken' waarschuwt voor risico’s van crypto-spaarproducten

Steeds minder crypto hacks

Volgens een recent rapport van blockchain-beveiligingsfirma PeckShield is er in het afgelopen jaar $2.61 miljard verloren gegaan aan hacks en scams. Dit betekent een daling van 27.78% vergeleken met 2022, toen de totale wereldwijde cyberdiefstallen op ongeveer $3.6 miljard werden geschat. Een blik op deze cijfers toont aan dat de sector actief stappen onderneemt om de veiligheid van cryptocurrencies te versterken.

Een opvallend aspect van het PeckShield-rapport is de hoeveelheid ‘herstelde’ crypto. Meer dan $674 miljoen, ofwel 25% van de gestolen crypto, werd teruggevonden uit de meer dan 600 grootschalige hacks die werden bekeken door PeckShield. Dit is een aanzienlijke toename ten opzichte van 2022, toen naar schatting slechts ongeveer $133 miljoen werd teruggevorderd.

De verbetering in het herstel van fondsen kan toegeschreven worden aan actievere onderhandelingen met hackers en de opkomst van ‘bug bounty-programma’s’: hier worden mensen beloond met grote sommen geld als zij zwakke plekken tegenkomen. Op deze manier wordt het voor de ontdekkers van deze zwakke plekken aantrekkelijker om het te melden en legaal geld te verdienen, dan om in te breken en geld te stelen.

Door samen te werken met gecentraliseerde beurzen, Tether en wetshandhavingsinstanties om fondsen te bevriezen zodra deze worden gedetecteerd, heeft de sector daarnaast ook een nieuwe stap gezet in 2023 in het beschermen van investeerders. Voorheen werd er veel minder samengewerkt.

Focus op DeFi: een primair doelwit

Ondanks de vooruitgang in beveiliging, blijft decentralized finance (DeFi) een primair doelwit voor hacks en oplichting. PeckShield benadrukte dat 67% van de verliezen in 2023 plaatsvonden in DeFi, terwijl 33% in gecentraliseerde financiën plaatsvond.

Ook liet het rapport zien dat 58% van de verliezen te wijten was aan hacks en 42% aan oplichting. Deze gegevens tonen aan dat, hoewel er verbeteringen zijn in de beveiliging van DeFi, het nog steeds een sector is die kwetsbaar is voor kwaadwillende activiteiten.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Roy van Krieken

Roy van Krieken is redacteur bij Crypto Insiders sinds april 2021. Met een diploma in geschiedenis van de Universiteit Utrecht, heeft Roy zijn schrijfvaardigheden aangescherpt, wat een natuurlijke overgang naar een schrijfcarrière mogelijk maakte. Zijn interesse in cryptocurrency en blockchain werd gewekt door vrienden en zijn eigen investerings- en tradingervaring. Roy's specialisaties omvatten macro-economische trends, trading en regulatie. Hij is vastbesloten om betrouwbare en toegankelijke crypto-informatie te bieden en zo bij te dragen aan de mainstream adoptie van cryptocurrency in Nederland.

Net binnen
Meest gelezen
Een afbeelding van een hard stijgende crypto koers met daarbij technische indicatoren
Cryptomunt schiet vandaag 87% omhoog en is razend populair in Nederland
  • 23/04/2026
  • 2 min. leestijd
XRP verlässt massenhaft die Börsen: „Historisches Signal für Anstieg“
XRP verlaat massaal de beurzen: 'Historisch signaal voor stijging'
  • 26/04/2026
  • 2 min. leestijd
rode grafiek van een cryptomunt
Bitcoin maakt plotseling ‘flash crash’ op Koningsdag
  • 27/04/2026
  • 2 min. leestijd
Populaire crypto schiet 150% omhoog in één dag, nu beschikbaar op Bitvavo
Populaire crypto schiet 150% omhoog in één dag, nu beschikbaar op Bitvavo
  • 22/04/2026
  • 2 min. leestijd
Sam Bankman-Fried van de failliete cryptobeurs FTX
Mega-fraudeur Sam Bankman-Fried blijkt achteraf briljante belegger
  • 23/04/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Gratis betaalrekening rukt op in Nederland: 'Banken in Nederland zijn te duur'
Gratis betaalrekening rukt op in Nederland: 'Banken in Nederland zijn te duur'
  • 14/04/2026
  • 3 min. leestijd
Man maakt van €313 in enkele weken €430.000 door milliseconden ‘voor te lopen’
Man maakt van €313 in enkele weken €430.000 door milliseconden ‘voor te lopen’
  • 20/04/2026
  • 3 min. leestijd
Student maakt in 11 dagen van €1.150 ruim €180.000 door AI-truc
Student maakt in 11 dagen van €1.150 ruim €180.000 door AI-truc
  • 23/04/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

crypto-insiders-icon