Jeroen van Welsenes Jeroen van Welsenes
2 min. leestijd

Gevangenisbewaarder misleidt eerstehulpverleners met crypto scam

crypto-scam-SEC-gevangenis

Foto: Shutterstock/Tiko Aramyan

De Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) zwaait weer eens met de scepter in de wereld van crypto. Dit keer lijkt het een terechte aanklacht. Een voormalig luitenant bij een gevangenis, genaamd John A. DeSalvo, wordt beschuldigd van het opzetten van een crypto scam. De scam was specifiek gericht op politieagenten en eerstehulpverleners.

Tussen november 2021 en mei 2022 zou de verdachte meer dan $600.000 hebben opgehaald bij 222. Dit zou hij hebben gedaan door zijn eigen Blazar token te verkopen. John DeSalvo beweerde dat de token traditionele staatspensioen systemen zou vervangen voor politie, brandweer en paramedici en dat het lucratieve rendementen zou bieden. Het leek op papier een win-win voor iedereen. Hij beweerde ook dat de Blazar Token kon worden gekocht via loonaftrek en vergeleek het met traditionele pensioen- of spaarplannen (zoals de Amerikaanse 401k). Daarnaast maakte de fraudeur valse claims dat de token zou zijn gecertificeerd door de SEC. 

Waarom de Amerikaanse dollar crasht én dat bullish is voor bitcoin
Waarom de Amerikaanse dollar crasht én dat bullish is voor bitcoin

Fraude vond plaats op PancakeSwap

DeSalvo verkocht zijn Blazar token via de gedecentraliseerde exchange (DEX) PancakeSwap. Initiële investeerders kochten de digitale munt in een zogenaamde lock-up. Dit is een periode waarin een bepaalde hoeveelheid cryptocurrency wordt vastgehouden en niet kan worden verkocht of verhandeld. Het is een veelvoorkomende manier voor oplichters om munten te verkopen, zonder dat investeerders de prijs negatief kunnen beïnvloeden.  

Binnen twee weken nadat John DeSalvo de tokens op PancakeSwap verkocht, verloor de Blazar token meer dan 99,9% van zijn waarde. De SEC wil een permanent verbod op de oplichter. Daarnaast eist de overheidsinstantie ook civiele boetes en teruggave van winsten.

Crypto markt het ‘Wilde Westen’

SEC-voorzitter Gary Gensler voert het afgelopen jaar de druk op tegen de crypto markt, die volgens hem vol oplichters zit. Hij benadrukt de gelijkenissen tussen de huidige cryptomarkt en de ongereguleerde aandelenmarkten van de jaren 1920. Hij pleit voor strikte naleving van de effectenwetgeving en stelt dat de crypto-industrie hiervan kan profiteren, zoals de Amerikaanse economie deed na de implementatie van effectenwetten in de vorige eeuw. 

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Jeroen van Welsenes

Jeroen van Welsenes is sinds juni 2022 een gewaardeerde auteur bij Crypto Insiders. Met een Bachelor in Industriële Techniek en een Master in Industriële Ecologie van de TU Delft, heeft Jeroen zich gespecialiseerd in blockchain technologie. Zijn passie voor crypto begon tijdens zijn studie, wat leidde tot het opzetten van een crypto-adviesbureau met zijn broer. Jeroen is gespecialiseerd in fundamentele analyse en macro-trends, en streeft ernaar om mensen te onderwijzen en te begeleiden in hun crypto-beleggingsreis.

Net binnen
Meest gelezen
Bitcoin koers daalt hard, groot crypto nieuws uit de rechtszaal
Bitcoin koers blijft steken, XRP daalt hard na juridische tegenvaller
  • 27/06/2025
  • 3 min. leestijd
Dit is hoelang de XRP rechtszaak nog duurt volgens Ripple-advocaat
Slecht nieuws voor Ripple: XRP-zaak sleept voort na besluit rechter
  • 27/06/2025
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een koers die een daling inzet na een top te hebben gebruikt, met crypto_aandeel marktdata
Crypto Radar: bitcoin ketst af, altcoinmarkt gaat hard onderuit
  • 26/06/2025
  • 3 min. leestijd
Bitvavo krijgt cruciale vergunning, zet jacht op Europese markt in
Bitvavo krijgt cruciale vergunning, zet jacht op Europese markt in
  • 27/06/2025
  • 2 min. leestijd
Cryptobeurs Bitvavo heeft uitgeleende geld Genesis terug
XRP koers schiet omhoog na Ripple nieuws, Bitvavo viert EU-feest
  • 29/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

bitcoin op een dollarbiljet met de Amerikaanse vlag
Elon Musk: "Amerika gaat failliet, en het gaat sneller dan je denkt"
  • 08/06/2025
  • 3 min. leestijd
Het logo van Ripple (XRP) op een scherm.
XRP-koers gaat mogelijk toch nog stijgen - dit is waarom
  • 03/06/2025
  • 3 min. leestijd
Telefoon met afbeelding van RippleNet
XRP-houders: Waar wachten we eigenlijk op met z’n allen?
  • 03/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

crypto-insiders-icon