Timo Bult Timo Bult
2 min. leestijd

Nederlandse cryptobedrijven moeten binnenkort aan nieuwe eisen voldoen

Nederlandse cryptobedrijven kunnen nu vergunning aanvragen bij AFM

Foto: JPstock/Shutterstock

Door nieuwe Europese cryptowetgeving moeten Nederlandse cryptobedrijven dit jaar een nieuwe vergunning aanvragen. Doen zij dit niet, dan mogen zij geen cryptodiensten meer aanbieden binnen de EU. Dat kondigde de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vandaag aan.

AI en blockchain veroveren de wereld: wat betekent dit voor jou?
AI en blockchain veroveren de wereld: wat betekent dit voor jou?

Nederlandse cryptobedrijven hebben nieuwe vergunning nodig

Cryptobedrijven in Nederland moeten zich nu nog registreren bij de Nederlandsche Bank (DNB) om in Nederland cryptodiensten aan te mogen bieden. Binnenkort komt daar verandering in.

Door de nieuwe Europese Markets in Crypto-Assets Regulation (MiCAR) krijgen bedrijven, maar ook cryptoprojecten te maken met nieuwe Europese regels. Vanaf 22 april kunnen bedrijven zich bij het AFM melden om de zogenoemde CASP-vergunning te bemachtigen.

Hoewel dit voor bedrijven zoals Bitvavo een nieuwe grote verandering is, lijkt het er wel op dat dit nieuwe kansen biedt. Met een CASP-vergunning mogen deze bedrijven namelijk overal binnen de EU hun diensten gaan aanbieden.

Bitcoin de klos door nieuwe regels?

Het zijn niet alleen bedrijven die zich moeten melden bij de AFM, de nieuwe regels gelden ook voor cryptoprojecten. De whitepapers van de projecten moeten namelijk onder de nieuwe wetgeving aan bepaalde eisen voldoen.

Daniël Mol, cryptoredacteur bij BNR, verwacht dat dit behoorlijk ingewikkeld kan gaan worden. De regeling geldt namelijk ook voor bestaande cryptocurrencies zoals bitcoin (BTC).

“Het is erg complex, zie het alsof één bedrijf dan ineens het whitepaper voor het hele internet moet schrijven. Namens de hele gemeenschap die op het internet zit,” aldus Mol.

Mocht Bitcoin geen whitepaper hebben die aan de voorwaarden voldoet, dan zou dit in theorie betekenen dat de crypto niet meer aangeboden mag worden. Alhoewel, het is onduidelijk of een bedrijf dat bitcoin aanbiedt, zelf een document mag opstellen en dit aan de AFM mag voorleggen.

Met de nieuwe regels moet het voor Europeanen makkelijker worden een cryptoproject te onderzoeken. Zo moet het whitepaper duidelijk laten zien welke personen er achter het project zitten, hoe de technologie werkt en andere belangrijke informatie voor beleggers.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Timo Bult

Timo is hoofdredacteur van Crypto Insiders en een gepassioneerde voorstander van de real-world toepassingen van cryptotechnologie. Zijn interesse werd gewekt tijdens zijn werk voor een groot Fins accountancybedrijf, waar hij onderzoek deed naar het toepassen van blockchain door financiële bedrijven. Ook voor zijn Master’s thesis bleef hij in de cryptohoek. Hij onderzocht hoe NFT’s in kunnen worden toegepast in games, en welke uitdagingen daar liggen. Timo gelooft dat cryptotechnologie onze economie inclusiever, eerlijker en welvarender kan maken, en dat de transparantie van deze technologie corruptie in ontwikkelingslanden kan tegengaan.

Net binnen
Meest gelezen
Didi taihuttu op strand praat over bitcoin family
Nederlandse ‘Bitcoin familie’ verstopt crypto wereldwijd na ontvoeringen
  • 09/06/2025
  • 3 min. leestijd
Bitcoin koers herstelt spectaculair, BNB & SUI gaan door het dak
Deze crypto stijgt plots 8.000% in een dag – wat zit hierachter?
  • 11/06/2025
  • 4 min. leestijd
Het logo van Ripple (XRP) op een scherm.
Nieuwe cryptomunt van €600 miljoen gelanceerd op XRP netwerk
  • 11/06/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een scherm op een aandelenbeurs in Japan
Niet 21.000 Bitcoin, maar 210.000: Metaplanet koers explodeert
  • 09/06/2025
  • 2 min. leestijd
Bitcoin en crypto dalen door plots verhoogde onrust in Midden-Oosten
Bitcoin en crypto dalen door plots verhoogde onrust in Midden-Oosten
  • 12/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Overheid en regulatie nieuws

Foto van Klaas Knot
Crypto dreigt enorm risico te worden: DNB-baas Klaas Knot slaat alarm
  • 13/06/2025
  • 3 min. leestijd
Foto van een mobiele telefoon met de website van Ripple geopend, met daarop het logo van XRP
Einde XRP-zaak? Ripple en SEC wagen nieuwe poging
  • 13/06/2025
  • 2 min. leestijd
Crypto-spionage in Noord-Korea? VS grijpt in met eis van €6,5 miljoen
Crypto-spionage in Noord-Korea? VS grijpt in met eis van €6,5 miljoen
  • 13/06/2025
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank