Kevin Schijven Kevin Schijven
2 min. leestijd

Chinese bitcoin (BTC) whale verliest $45 miljoen aan cryptocurrency

Chinese bitcoin (BTC) whale verliest $45 miljoen aan cryptocurrency

Foto: DUSAN ZIDAR/Shutterstock

Voorstanders van Bitcoin hebben het vaak over het be your own bank-gevoel; het idee van financiële vrijheid waarbij je voor het beheren van vermogen niet afhankelijk bent van een derde partij zoals een bank. Vaak wordt de mogelijkheid, om middels blockchain-technologie écht je vermogen in eigen beheer te hebben, beschouwd als een van Bitcoins mooiste eigenschappen. Het is daarbij wel van belang om te beseffen dat je ook zelf verantwoordelijk bent voor de veiligheid van je vermogen. Daar kwam een Reddit-gebruiker met de naam Zhoujianfu op een nare manier achter.
Op Reddit is te lezen dat Zhoujianfu is gehackt waarbij een groot bedrag aan bitcoin (BTC) en bitcoin cash (BCH) is gestolen. Zo valt te lezen:

Dit is mijn adres, godverdomme. De transacties hebben maar 3 bevestigingen, als miners/de community kunnen helpen, ik heb de private keys. Help, help, help… grote beloning natuurlijk.

Het wallet-adres dat op Reddit wordt genoemd geeft aan dat er $30 miljoen aan BCH en $15 miljoen aan BTC is gestolen. De sporen wijzen erop dat iemand het geld naar meerdere andere wallets heeft verzonden, waarmee het bedrag werd opgesplitst en het geld moeilijker te volgen is.
Volgens Zhoujianfu is hij slachtoffer geworden van een zogeheten SIM swap. Bij een SIM swap neemt een hacker de identiteit van een mobiele telefoon middels social engineering over (het telefoonnummer) om toegang te krijgen tot de cryptocurrency. Veel diensten vergen bij het inloggen twee-factor-authenticatie (2FA), waarbij het mobiele telefoonnummer wordt gebruikt om verificatiecodes naar toe te sturen. Overigens is het nog niet bevestigd dat het om een SIM swap gaat en velen zetten vraagtekens bij het voorval gezien het ongebruikelijk is om deze hoeveelheden zo te bewaren dat ze met enkel een telefoon toegankelijk zijn.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Kevin Schijven

Kevin Schijven is sinds mei 2018 werkzaam bij Crypto Insiders en vervult daar de rol van (eind)redacteur. Met een achtergrond in ICT en bedrijfskunde, gevolgd door rechten en criminologie aan de Vrije Universiteit, brengt hij een unieke mix van vaardigheden mee. Zijn interesse in cryptocurrency ontstond door de potentie om een bedrijf op te bouwen rond nieuwe technologie. Kevin heeft inmiddels duizenden artikelen geschreven en is gespecialiseerd in het laatste crypto nieuws.

Net binnen
Meest gelezen
XRP-Händler sind nicht glücklich: „Meistens ist das gerade ein gutes Zeichen für den Kurs“
Student kocht 5.000 Bitcoin voor 27 dollar maar loopt fortuin mis
  • 12/07/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van Ripple-CEO Brad Garlinghouse
Ripple-baas: ‘We overwogen te stoppen en alle XRP weg te geven’
  • 12/07/2026
  • 2 min. leestijd
België zet na nieuwe cryptowet deze 6 cryptobedrijven op zwarte lijst
België zet na nieuwe cryptowet deze 6 cryptobedrijven op zwarte lijst
  • 07/07/2026
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een pagina van Ripple, het bedrijf achter XRP
‘Dit is waarom XRP het steeds moeilijker krijgt’
  • 10/07/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van Tom Lee
Tom Lee: ‘Waarom Ethereum je nog gigantisch rijk kan maken’
  • 08/07/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Altcoin nieuws

Waarom stijgt Cardano (ADA) vandaag zo hard?
Cryptomunt knalt 21 procent omhoog na reeks grote transacties
  • 13/07/2026
  • 2 min. leestijd
Nederland koopt: grootste beleggersgroep verrast met twee crypto's
Nederland koopt: grootste beleggersgroep verrast met twee crypto’s
  • 13/07/2026
  • 3 min. leestijd
Nieuwe crypto op Bitvavo maakt vliegende start ondanks koersdruk
Nieuwe crypto op Bitvavo maakt vliegende start ondanks koersdruk
  • 08/07/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank