Roy van Krieken Roy van Krieken
2 min. leestijd

Man gebruikt bitcoin miner om wiet te kweken: “Werkt geweldig”

Man gebruikt bitcoin miner om wiet te kweken:

Foto: hanohiki/Shutterstock

Vele duizenden mensen over de hele wereld gebruiken het minen van bitcoin (BTC) om een extra zakcentje te verdienen. De manier waarop dit wordt gedaan is over de jaren heen steeds ingenieuzer geworden om kosten te besparen, en een bitcoin miner onder de naam Rev.Hodl gaat er wat dit betreft misschien wel met de hoofdprijs vandoor. Hij gebruikt de warmte die wordt opgewekt door zijn mining apparatuur namelijk om wietplanten te laten groeien.

Bitcoin en altcoins herstellen: mogelijk vandaag nieuws over Irandeal
Bitcoin en altcoins herstellen: mogelijk vandaag nieuws over Irandeal

Bitcoin wietplantage

De miner in kwestie beschikt over een Antminer S9 bitcoin mining machine. Dit is een behoorlijk krachtige machine en heeft ook een prijskaartje van enkele duizenden dollars. De machine vreet enorm veel stroom, en wekt naast bitcoins ook een grote hoeveelheid warmte op. Deze warmte wordt in veel gevallen gezien als ongunst bijproduct, maar Rev.Hodl dacht hier anders over.

Hij gebruikt de warmte onder meer voor het verwarmen van zijn huis, om de luchtvochtigheid op peil te houden, en, jawel, zelfs om wietplanten te laten groeien tijdens de koudste maanden van het jaar. Volgens hem werkt de bitcoin miner zelfs beter voor deze doeleinden dan zijn echte kachels.

“Het is beter dan elke gewone elektrische kachel. Sinds ik het heb, gebruik ik een Bitcoin miner voor elke reden waarom ik elektrische verwarming zou kunnen gebruiken. Ik heb een voedseldroger gemaakt, mijn huis in de winter verwarmd, de extra zonne-energie bij mijn kantoornetwerk yurt gebruikt, enzovoort. Nu ik het heb, moet ik goede redenen vinden.”

BTC mining toch niet nutteloos?

Op Twitter liet de miner weten dat het groeien van wietplanten met warmte van de miner uitstekend werkt. 

Het is niet bepaald de eerste keer dat een bitcoin miner de overtollige warmte opnieuw aan het werk zet. Vorig jaar was in het bitcoin nieuws te lezen dat een Nederlandse bitcoin miner de warmte afkomstig uit zijn miner installatie opnieuw inzette in de landbouw. De miner leverde de warmte aan kassen, en in ruil daarvoor kreeg hij toegang tot goedkope elektriciteit

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Roy van Krieken

Roy van Krieken is redacteur bij Crypto Insiders sinds april 2021. Met een diploma in geschiedenis van de Universiteit Utrecht, heeft Roy zijn schrijfvaardigheden aangescherpt, wat een natuurlijke overgang naar een schrijfcarrière mogelijk maakte. Zijn interesse in cryptocurrency en blockchain werd gewekt door vrienden en zijn eigen investerings- en tradingervaring. Roy’s specialisaties omvatten macro-economische trends, trading en regulatie. Hij is vastbesloten om betrouwbare en toegankelijke crypto-informatie te bieden en zo bij te dragen aan de mainstream adoptie van cryptocurrency in Nederland.

Net binnen
Meest gelezen
Spiksplinternieuwe crypto bestaat 5 minuten en is al toegevoegd op Bitvavo
Spiksplinternieuwe crypto bestaat 5 minuten en is al toegevoegd op Bitvavo
  • 26/05/2026
  • 2 min. leestijd
Nederlanders massaal in de ban van twee crypto’s die zelfs XRP verslaan
Nederlanders massaal in de ban van twee crypto’s die zelfs XRP verslaan
  • 25/05/2026
  • 3 min. leestijd
Duizenden Nederlanders zagen crypto-stijging aankomen via bekende maillijst
Duizenden Nederlanders zagen crypto-stijging aankomen via bekende maillijst
  • 25/05/2026
  • 2 min. leestijd
Een stijgende grafiek met een duidelijke groene candle die een bepaald niveau doorbreekt, met daarbij bijbehorende marktdata over de crypto
Handelaar verdient €75.000 met investering van €293 in WK-cryptomunt
  • 27/05/2026
  • 2 min. leestijd
Belastingdienst krijgt inzicht in jouw Bitcoin: nieuwe regels komen eraan
Onderzoek: Nederland behandelt bitcoin fiscaal mogelijk verkeerd
  • 30/05/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Bitcoin nieuws

Belastingdienst krijgt inzicht in jouw Bitcoin: nieuwe regels komen eraan
Onderzoek: Nederland behandelt bitcoin fiscaal mogelijk verkeerd
  • 30/05/2026
  • 2 min. leestijd
Man claimt €245 miljard aan 'verloren' Bitcoin in rechtszaak
Man claimt €245 miljard aan ‘verloren’ Bitcoin in rechtszaak
  • 28/05/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van een eurobiljet op de brandstapel
Iemand heeft ruim €7 miljoen aan Bitcoin permanent vernietigd
  • 27/05/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank