Simon Bosch Simon Bosch
2 min. leestijd

Ripple-advocaat Deaton ziet SEC’s kansen steeds kleiner worden

Ripple triunfa: se revelan documentos clave en la demanda contra XRP

Foto: Vector-3D/Shutterstock

De rechtszaak tussen crypto-gigant Ripple en de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC) loopt inmiddels al meer dan twee jaar, maar hij zal toch echt een keer geëindigd moeten worden. De populaire advocaat John Deaton denkt dat de SEC steeds minder kans maakt.

Bitcoin-fondsen halen €1,8 miljard op in beste reeks sinds recordprijs
Bitcoin-fondsen halen €1,8 miljard op in beste reeks sinds recordprijs

Deaton hielp crypto van LBRY

Dat schrijft de advocaat op Twitter. Deaton is geen advocaat voor Ripple, maar een investeerder in XRP die net als alle andere XRP-investeerders wordt benadeeld door de acties van de SEC. Daarom heeft hij ervoor gekozen om zich linksom of rechtsom te mengen in de rechtszaak. De investeerders die hij representeert zijn nu ‘amica curiae’ in de zaak, oftewel ‘vrienden van de rechtbank’.

Hij heeft een hoop gedaan in de strijd tegen de SEC. Zo heeft de SEC cryptobedrijf LBRY ook aangeklaagd omwille van een erg vergelijkbare reden. Deaton duidelijk gekregen tijdens een zitting een dat de SEC geen verbod op secundaire verkopen mag leggen . Hierdoor gelden de secundaire verkopen van de LBC-token niet als verkopen van een ongeregistreerd effect en is het project zo goed als gered. In december gooide LBRY namelijk nog de handdoek in de ring.

Ripple’s kansen verbeterd door LBRY?

De rechtszaak leek erg op die tussen de SEC en Ripple, omdat laatstgenoemde is aangeklaagd vanwege exact dezelfde reden. Dit kan betekenen dat Ripple de zaak niet zal verliezen en dat XRP hierdoor niet van de markt hoeft te verdwijnen.

Op Twitter schrijft Deaton “vroeger werden bevers aangeboden als een effect (een ‘investment contract’). De bevers bleven bevers, geen effecten.” Hiermee bedoelt hij dat een token van nature geen effect is, maar dat de manier waarop deze verkocht wordt voor deze status kan zorgen. Verkopen op de secundaire markt zijn volgens hem dus gewoon legaal.

De advocaat merkt op dat de SEC vond dat door Ripple’s toedoen de verkopen op de secundaire markt óók als effecten geclassificeerd kunnen worden. Daardoor zou alle XRP illegaal verkocht zijn. Maar de uitslag van de LBRY-zaak bewijst dus mogelijk dat dit voor XRP ook niet geldt. Dat zou de kans dat Ripple niet verliest veel groter maken.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Simon Bosch

Simon Bosch is een fanatiek macro-analist die diepgaand onderzoek doet naar onderwerpen waar de meeste mensen niet naar willen kijken. Hij richt zich op de financiële, maatschappelijke en geopolitieke wereld en onderzoekt alles met twee kanten. Volgens Simon bestaan er geen onderwerpen zonder twee kanten en is een sceptische blik altijd nodig. Hij gelooft dat de wereld kapot is en dat crypto een deel van de oplossing kan zijn.

Net binnen
Meest gelezen
michael van de poppe claude AI video
‘Ik liet Claude AI met 8.500 euro een crypto-portfolio samenstellen’
  • 20/04/2026
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een hard stijgende crypto koers met daarbij technische indicatoren
Cryptomunt schiet vandaag 87% omhoog en is razend populair in Nederland
  • 23/04/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van XRP en Ripple logo's op mobiel
XRP verlaat massaal de beurzen: ‘Historisch signaal voor stijging’
  • 26/04/2026
  • 2 min. leestijd
Populaire crypto schiet 150% omhoog in één dag, nu beschikbaar op Bitvavo
Populaire crypto schiet 150% omhoog in één dag, nu beschikbaar op Bitvavo
  • 22/04/2026
  • 2 min. leestijd
Sam Bankman-Fried van de failliete cryptobeurs FTX
Mega-fraudeur Sam Bankman-Fried blijkt achteraf briljante belegger
  • 23/04/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Student maakt in 11 dagen van €1.150 ruim €180.000 door AI-truc
Student maakt in 11 dagen van €1.150 ruim €180.000 door AI-truc
  • 23/04/2026
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een hard stijgende crypto koers met daarbij technische indicatoren
Cryptomunt schiet vandaag 87% omhoog en is razend populair in Nederland
  • 23/04/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van XRP en Ripple logo's op mobiel
XRP verlaat massaal de beurzen: ‘Historisch signaal voor stijging’
  • 26/04/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank