Ivo Melchers Ivo Melchers
2 min. leestijd

FTX gooit vier bedrijven uit FTX-imperium in de verkoop

Escandalosas cifras de FTX: Mil millones de dólares en déficit

Foto: Marquess789/Shutterstock

De advocaten die het failliete FTX vertegenwoordigen hebben toestemming gevraagd aan een Amerikaanse faillissementsrechter om de Japanse en Europese filialen van het bedrijf, de derivatenbeurs LedgerX en Embed, een platform voor het verhandelen van aandelen, te verkopen.

Wie verkoopt zijn Bitcoin? Experts ruziën over dader van koersdaling
Wie verkoopt zijn Bitcoin? Experts ruziën over dader van koersdaling

FTX bedrijven

De Japanse tak van het bedrijf ligt op het moment stil en is onderhevig aan verbeteringsorders voordat het zijn operaties voort mag zetten. De licenties en activiteiten van FTX Europe zijn daarentegen opgeschort.

LedgerX lijkt het beter voor elkaar te hebben, aangezien het wordt geprezen als een succesverhaal tijdens de faillissementsprocedure van FTX. Het bedrijf is volledig afgesloten van de andere bedrijven en het zou meer contant geld hebben dan alle andere FTX entiteiten bij elkaar.

Onder druk van toezichthouders

De advocaten merken in hun aanvraag van 15 december op dat elk van deze eerdergenoemde bedrijven onder druk staan van toezichthouders:

‘’Hoe langer operaties worden geschort, hoe groter het risico dat de activa waarde verliezen en mogelijk permanent licenties kwijtraken.’’

Mede hierdoor zou de rechter overtuigd kunnen raken van de noodzaak om deze bedrijven van het FTX-imperium te verkopen.

De advocaten hebben aangegeven dat de bedrijven in kwestie recent aangekocht zijn en grotendeels onafhankelijk van FTX opereerden, wat het potentiële verkoopproces minder complex zou maken. Embed zal het eerste bedrijf zijn wat geveild gaat worden, namelijk op 21 februari 2023. Hierna zal het stokje worden doorgegeven aan LedgerX wat op 7 maart aan de beurt is. De Japanse en Europese branche zullen beiden op 21 maart geveild worden.

FTX CEO achter tralies

Eerder kon je lezen dat de ex-CEO van FTX, Sam Bankman-Fried (SBF), op de Bahama’s door de politie was opgepakt. Hij wordt onder meer verdacht van het plegen van fraude en zelfs het witwassen van geld.

Later werd zijn verzoek tot vrijlating op borgtocht door de rechter afgekeurd. Het verzoek was gebaseerd op het feit dat SBF anders niet in staat zou zijn om op regelmatige basis zijn medicatie te nemen. Daarnaast zou hij in hechtenis niet zijn vegetarische dieet kunnen hanteren. De rechter wilde hier dus niets van weten en dus blijft SBF achter de tralies.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Ivo Melchers

Ivo Melchers is sinds oktober 2022 actief bij Crypto Insiders. Met een bachelor in psychologie, gespecialiseerd in economische psychologie, en een jaar ervaring als fulltime crypto-redacteur, schrijft Ivo met passie over de cryptomarkt. Hij wil Nederlanders helpen de complexe cryptowereld te begrijpen en verstandige investeringskeuzes te maken. Zijn grote interesse in journalistiek en crypto werd met name gewekt door de vorige bullmarket.

Net binnen
Meest gelezen
Een afbeelding van een crypto handelaar die in paniek is omdat een koers keihard crasht en rood kleurt
Bitcoin knalt omlaag: dit zijn 3 oorzaken van de paniek op de cryptomarkt
  • 14/11/2025
  • 3 min. leestijd
2 oorzaken waarom bitcoin koers daalt, ondanks ETF goedkeuringen
Bitcoin daalt naar laagste prijs in 7 maanden – ‘er gebeurt iets raars’
  • 18/11/2025
  • 3 min. leestijd
Crypto analist voorspelt ‘SHIB koers kan komende dagen 300% stijgen’
‘Makkelijkste bearmarkt ooit’ zegt crypto-expert als reactie op dalende koersen
  • 14/11/2025
  • 3 min. leestijd
Bitcoin crasht tot $91.000 - ethereum, XRP & solana kelderen 10%
Bitcoin crasht naar laagste koers sinds mei, markt krijgt mokerslag
  • 14/11/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een bitcoin (BTC) munt met een dalende rode koers op de achtergrond
Experts waarschuwen voor valkuil: ‘Geloof de massa niet als het om Bitcoin gaat’
  • 16/11/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

2 oorzaken waarom bitcoin koers daalt, ondanks ETF goedkeuringen
Bitcoin daalt naar laagste prijs in 7 maanden – ‘er gebeurt iets raars’
  • 18/11/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een bitcoin (BTC) munt met een dalende rode koers op de achtergrond
Experts waarschuwen voor valkuil: ‘Geloof de massa niet als het om Bitcoin gaat’
  • 16/11/2025
  • 3 min. leestijd
Nederlandse crypto-analist denkt dat crash 'neppe beweging' kan zijn
Nieuwe crash voor bitcoin – opmerkelijke verschuiving in de markt
  • 17/11/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank