Kevin Schijven Kevin Schijven
2 min. leestijd

Gezochte Terra Luna oprichter Do Kwon ontkent dat hij zich verstopt

Gezochte Terra Luna oprichter Do Kwon ontkent dat hij zich verstopt

Foto: alphaspirit.it/Shutterstock

Terra (LUNA) oprichter Do Kwon wordt niet alleen gezocht door de Zuid-Koreaanse autoriteiten, maar inmiddels ook door Interpol. Hij ontving gisteren een zogeheten “Red Notice” van de internationale politieorganisatie, en dat betekent dat hij nu op de opsporingslijst van Interpol staat.

Expert waarschuwt: ‘Bitcoin-strategie bedrijven kan aandelen laten crashen’
Expert waarschuwt: 'Bitcoin-strategie bedrijven kan aandelen laten crashen'

Luna oprichter zou zich niet verstoppen

Inmiddels heeft de oprichter van de ingestorte cryptocurrency gereageerd op het Interpol nieuws via Twitter. Do Kwon beweert dat hij “geen enkele moeite neemt om zich te verstoppen.” Hij zegt dat hij “wandelingen maakt en winkelcentra bezoekt.” Er is volgens Do Kwon “geen manier dat iemand uit de crypto community van Twitter hem niet in de afgelopen weken is tegengekomen.”

Daarnaast beweert Do Kwon dat hij gewoon thuis “code aan het schrijven is in zijn woonkamer.” Ook zegt de oprichter dat hij zijn naam niet kan vinden op de Red Notice lijst van Interpol. Dat komt echter waarschijnlijk doordat het grootste deel van deze lijst niet openbaar wordt gemaakt en alleen gedeeld wordt met opsporingsdiensten.

Do Kwon wordt gezocht door de Zuid-Koreaanse autoriteiten sinds het Terra-ecosysteem compleet instortte en maar liefst $60 miljard aan kapitaal verdampte. Toen Zuid-Korea een arrestatiebevel uitgaf, beweerde de oprichter dat hij in Singapore zat, maar dat werd later sterk in twijfel getrokken.

Ook nu wordt Do Kwon gevraagd op Twitter of hij nog in Singapore zit, maar de oprichter geeft geen antwoord op deze vraag.

LUNA en LUNC koersen

Terra stortte in mei dit jaar met 100% in. Inmiddels heet de crypto terra luna classic (LUNC) en is nu in handen van de community. LUNC is de afgelopen weken zeer volatiel en maakt hevige bewegingen omhoog en omlaag.

De koers van LUNC staat op het moment van schrijven wederom ruim 45% in de plus ten opzichte van 24 uur geleden. Dat komt waarschijnlijk door het crypto nieuws dat Binance de handelskosten van LUNC zal burnen. Ook het nieuwe LUNA, dat wel in handen is van Do Kwon, staat vandaag maar liefst 17% in de plus.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Kevin Schijven

Kevin Schijven is sinds mei 2018 werkzaam bij Crypto Insiders en vervult daar de rol van (eind)redacteur. Met een achtergrond in ICT en bedrijfskunde, gevolgd door rechten en criminologie aan de Vrije Universiteit, brengt hij een unieke mix van vaardigheden mee. Zijn interesse in cryptocurrency ontstond door de potentie om een bedrijf op te bouwen rond nieuwe technologie. Kevin heeft inmiddels duizenden artikelen geschreven en is gespecialiseerd in het laatste crypto nieuws.

Net binnen
Meest gelezen
Foto van President Donald Trump
Trump draait door: rente moet naar 1%, extreem bullish voor bitcoin
  • 30/06/2025
  • 3 min. leestijd
Bitcoin koers daalt hard, groot crypto nieuws uit de rechtszaal
Bitcoin koers blijft steken, XRP daalt hard na juridische tegenvaller
  • 27/06/2025
  • 3 min. leestijd
Dit is hoelang de XRP rechtszaak nog duurt volgens Ripple-advocaat
Slecht nieuws voor Ripple: XRP-zaak sleept voort na besluit rechter
  • 27/06/2025
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een Ledger Nano S, een bekende hardwarde wallet om crypto mee op te slaan
Ledger stopt met ondersteuning voor Nano S: wat je moet weten
  • 26/06/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een mobiele telefoon met daarop de bitcoin prijs boven de $100.000, met op de achtergrond een BTC munt
12-jaar oude bitcoin-wallet wordt geopend – eigenaar €30 miljoen rijker
  • 29/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer'
Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer’
  • 11:39
  • 4 min. leestijd
Foto van President Donald Trump
Trump draait door: rente moet naar 1%, extreem bullish voor bitcoin
  • 30/06/2025
  • 3 min. leestijd
Foto van een gebouw met ING logo op het dak
Huizenprijzen crashen van 9% naar 4% door looncrisis – zegt ING
  • 28/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank