Erik Juffermans Erik Juffermans
2 min. leestijd

FTX ex-CEO Sam Bankman-Fried mag helemaal geen berichten meer sturen

Aparece la primera foto del

Foto: Morocko/Shutterstock

De rechter die de zaak van voormalig FTX CEO Sam Bankman-Fried behandelt heeft besloten dat SBF geen instant messaging applications, of berichtendiensten, mag gebruiken. De rechter heeft een motie hiervoor afgewezen, maar geeft nog geen reden. Het risico lijkt te groot dat SBF contact zoekt met andere betrokkenen in de zaak. Aanvankelijk kwamen de aanklagers en het juridische team van SBF tot een deal waarbij SBF wel gebruik mocht maken van dergelijke apps. De rechter heeft hier dus een stokje voor gestoken.

Pepe blijft kelderen, waar kan de munt nog heen?
Pepe blijft kelderen, waar kan de munt nog heen?

SBF zocht contact met potentiële getuigen

De openbare aanklager claimden dat SBF de afgelopen tijd geprobeerd heeft om contact te zoeken met andere betrokkenen bij de zaak. Volgens een uitspraak van 1 februari mag SBF enkel contact hebben met dergelijke individuen in een rechterlijke omgeving.

SBF zou via de Signal app contact hebben gehad met potentiële getuigen. SBF wilde naar verluidt Ryne Miller, hoofd van de juridische afdeling van FTX, beïnvloeden om zijn eigen positie in de rechtszaak te versterken. De berichten die SBF naar Miller stuurden zijn openbaar gemaakt:

“Ik zou heel graag opnieuw in contact komen om te kijken of er een manier voor ons is om een constructieve relatie op te bouwen en elkaar te gebruiken als bronnen of op zijn minst om dingen met elkaar te bespreken.”

SBF is niet te vertrouwen

Nu heeft de rechter dus besloten dat SBF helemaal geen messaging apps mag gebruiken, zelfs ondanks de deal tussen de advocaten van SBF en de openbare aanklagers. Deze deal zou SBF toegang geven tot het gebruik van messaging apps die niet versleuteld zijn. De keuze van de rechter zal op 9 februari besproken worden in de rechtszaal.

In december werd SBF gearresteerd en aangeklaagd voor meerdere overtredingen, waaronder fraude. Zijn zaak zit momenteel in de voorbereidende fase en zal pas in oktober dit jaar van start gaan. Tot die tijd staat SBF onder huisarrest in het huis van zijn ouders in Californië. Hij mag alleen het ouderlijk huis verlaten onder speciale omstandigheden, zoals een verschijning in de rechtbank.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Erik Juffermans

Erik Juffermans is sinds januari 2022 een gepassioneerde auteur bij Crypto Insiders. Met een academische achtergrond in internationale politiek en antropologie, combineert hij zijn kennis en kritische blik om diepgaande analyses te maken over de raakvlakken tussen crypto en diverse maatschappelijke aspecten. Sinds 2017 is Erik actief in de cryptowereld, gedreven door de unieke financiële vrijheid en de tegendraadsheid van de sector. Hij specialiseert zich in Bitcoin mining, Decentralized Finance, overheid en regulatie, en Ethereum.

Net binnen
Meest gelezen
Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer'
Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer’
  • 03/07/2025
  • 4 min. leestijd
Foto van President Donald Trump
Trump draait door: rente moet naar 1%, extreem bullish voor bitcoin
  • 30/06/2025
  • 3 min. leestijd
Deze ijskoude crypto knalt 70% omhoog naar top 100
Deze ijskoude crypto knalt 70% omhoog naar top 100
  • 30/06/2025
  • 4 min. leestijd
XRP herhaalt historisch patroon: gaat de koers weer 400% stijgen?
XRP steeg vorig jaar 450%: nu springt ditzelfde signaal weer op groen
  • 30/06/2025
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een mobiele telefoon met daarop de bitcoin prijs boven de $100.000, met op de achtergrond een BTC munt
12-jaar oude bitcoin-wallet wordt geopend – eigenaar €30 miljoen rijker
  • 29/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer'
Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer’
  • 03/07/2025
  • 4 min. leestijd
DAF-medewerker niet ontslagen: 'per ongeluk' betrokken bij miljoenendiefstal
DAF-medewerker niet ontslagen: ‘per ongeluk’ betrokken bij miljoenendiefstal
  • 30/06/2025
  • 3 min. leestijd
Foto van President Donald Trump
Trump draait door: rente moet naar 1%, extreem bullish voor bitcoin
  • 30/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank