Amber Bloemendaal Amber Bloemendaal
21/11/2022 18:45 2 min. leestijd
Bijgewerkt op 21/11/2022 18:45

Miljardenoplichter van Turkse crypto exchange wordt uitgeleverd

Nieuws
Miljardenoplichter van Turkse crypto exchange wordt uitgeleverd

Foto: gd_project/Shutterstock

Een rechtbank in Albanië heeft de uitlevering bevolen van de voortvluchtige oprichter van cryptocurrency exchange Thodex aan Turkije, Faruk Ozer, waar hij wordt gezocht voor fraude en andere misdrijven. 

Volgens recente berichtgeving van BBC Turkije hebben de Albanese en Turkse autoriteiten onderhandeld over de uitzetting van Ozer. Hij heeft 15 dagen om tegen de beslissing in beroep te gaan.

🚀 Gratis crypto: Nederlandse broker maakt lezers van Crypto Insiders vandaag SHIB miljonair; pak jouw gratis 1.500.000 SHIB
  • Advertentie
  • Anycoin Direct

400.000 crypto traders opgelicht

De 27-jarige Faruk Ozer werd deze zomer in Albanië gearresteerd. Dit was nadat hij vorig jaar was verdwenen toen het handelsplatform instortte.

Thodex, dat tijdens de crypto-boom in het land 400.000 gebruikers had aangetrokken, ging in het voorjaar van 2021 plotseling offline. 

Het openbaar ministerie van Istanbul doet onderzoek naar 21 verdachten in verband met het gigantische cryptocurrency-fraudeplan Thodex. 

De belangrijkste naam in het onderzoek is de CEO van dit platform, Faruk Fatih Ozer. Hij wordt ervan beschuldigd ongeveer 400.000 mensen te hebben opgelicht.

Van de beschuldigden zitten er momenteel zes gevangen in Turkije, waaronder de broer en zus van Ozer. 

Advertisement

Bitcoin oplichter opgepakt op het strand in Albanië

Ozer is voor het laatst gezien op beelden van de luchthaven van Istanbul en zou naar Albanië zijn vertrokken.

Vorig jaar was in het crypto nieuws te lezen dat hij was ontsnapt uit zijn thuisland nadat hij de klanten van het platform voor bijna 2 miljard dollar zou hebben opgelicht.

Özer, waar Turkije al maanden naar op zoek is met een rode waarschuwing, werd op 30 augustus 2021 betrapt in de Albanië.

Hij werd gearresteerd in de buurt van Vlora terwijl hij op het strand was. Hij hield zich schuil in een appartement in de stad Elbasan. 

De Turkse autoriteiten hebben laten blijken Ozer streng te willen straffen voor zijn daden. Eerder was al in het crypto nieuws te lezen dat men erop aandrong dat Ozer meer dan 40.000 jaar achter de tralies moest blijven.  

De minister van Binnenlandse Zaken van Turkije, Suleyman Soylu, verklaarde:

“Als hij wordt gepakt met het rode bericht, hebben we uitleveringsregelingen met een groot deel van deze landen. Als God het wil, wordt hij gepakt en zal hij worden teruggestuurd.”

Soylu zei dat Özer na de rechtszaak in Albanië aan Turkije zou worden uitgeleverd. 

De rechtbank van Elbasan heeft besloten de Turkse crypto-baas uit te leveren aan zijn land. Op het moment van de beslissing waren Ozer en zijn advocaat niet aanwezig op de rechtszitting. 

Deel dit artikel
Amber Bloemendaal

Maar een klein deel van de crypto-investeerders is vrouw, terwijl uit studies blijkt dat vrouwen niet alleen even goed, maar vaak zelfs beter presteren op het vlak van rendement genereren op hun investeringen. Hier moeten we dus verandering in brengen! Amber is niet alleen geïnteresseerd in het investeren in crypto, maar ook in de blockchain-technologie erachter en blijft graag op de hoogte van alle nieuwste ontwikkelingen. Als redacteur hoopt zij de lezers (m/v/x) te informeren, inspireren en hen aan te sporen de crypto-wereld te ontdekken.

Net binnen
Trending
goudkoorts-man-vindt-klomp-goud-goldrepublic
Man vindt enorme goudklomp van 4,6kg en slaat de jackpot
Magazijnmanager wordt miljonair: crypto investering steeg x1200
Magazijnmanager wordt miljonair: crypto investering steeg x1200
Wat had een €1.000 bitcoin investering in januari je nu opgeleverd?
Wat had een €1.000 bitcoin investering in januari je nu opgeleverd?
crypto-belasting-toezicht
Nederlandse crypto houders opgelet: Belastingdienst gaat strenger optreden
Man koopt goedkoop schilderij, blijkt Rembrandt van €17 miljoen te zijn
Man koopt goedkoop schilderij, blijkt Rembrandt van €17 miljoen te zijn
Advertisement

Trending Nieuws nieuws

Bitget Beschermingsfonds: een voortdurend streven naar transparantie
Bitget Beschermingsfonds: een voortdurend streven naar transparantie
Gaat dit social mediaplatform Facebook voorbij?
Gaat dit social mediaplatform Facebook voorbij?
We geven onze lezers vandaag €10 Bitcoin cadeau!
We geven onze lezers vandaag €10 Bitcoin cadeau!
Advertisement