Rico Engelbarts
2 min. leestijd

Crypto-marktwaarde zakt naar $250 miljard

crypto_marktwaarde_zakt_naar_250_miljard_dollar

Foto: 3rdtimeluckystudio/Shutterstock

De waarde van de crypto-markt is de afgelopen week met $50 miljard  gezakt; van $300 miljard naar $250 miljard. De koers van Bitcoin is in de afgelopen 24 uur gedaald van $7.250 naar $6.950. Een verdere, maar verwachte daling, na gisteren.
crypto_marktwaarde_zakt_naar_250_miljard_dollar_grafiek
Het marktvolume van cryptocurrencies is binnen een week gezakt van $18 miljard naar $7 miljard. Bitcoin is gezakt van $5,5 miljard naar $4,1 miljard.
crypto_marktwaarde_zakt_naar_250_miljard_dollar_grafiek_2
Tether (UDST), een cryptocurrency die vaak stijgt als Bitcoin daalt, is tevens gezakt. Het volume van Tether stond gisteren nog op $3 miljard en vandaag op $2,5 miljard.
Deze dalingen vallen juist samen met positieve ontwikkelingen in de crypto-wereld. Bijvoorbeeld NYSE en Starbucks hadden deze week nog aangekondigd cryptocurrencies te zullen adopteren. Tevens is de grote Zuid-Koreaanse crypto-exchange Bithumb  weer terug. Toch lijkt de vraag naar cryptocurrencies te blijven dalen.
Er wordt gespeculeerd dat de grote daling in de markt voornamelijk komt door de OTC (over-the-counter) markt. Een onderzoek van de Labb group gaf aan dat deze OTC markt twee tot drie keer groter is dan de cryptocurrency-exchange markt.
Een rapport van UBS, Union Bank of Switzerland kwam eerder deze week uit waarin stond dat Bitcoin nog veel te instabiel is:

Onze bevindingen suggereren dat Bitcoin, in haar huidige vorm, te instabiel en te beperkt is om een legitieme manier van betalen te worden voor wereldwijde transacties of als reguliere activa-klasse.

Deel dit artikel
Over de auteur:
Rico Engelbarts

Head of Partnerships Rico kwam in 2013 in aanraking met Bitcoin. Een vriend van hem vertelde hem toentertijd met veel enthousiasme over het decentrale aspect van Bitcoin; een concept wat Rico’s interesse niet meteen wekte.

Net binnen
Meest gelezen
Een afbeelding van een hard stijgende cryptomunt
Britse grootbank: 'Deze cryptomunt kan met 2.700% stijgen'
  • 04/07/2026
  • 2 min. leestijd
Grafiek van stijgende koers
Cryptomunt blijft maar stijgen en wint opnieuw 34 procent
  • 03/07/2026
  • 2 min. leestijd
EU vlaggen in Brussel
EU-vergunning vanaf vandaag verplicht: bij deze cryptobeurzen zit je goed
  • 01/07/2026
  • 3 min. leestijd
Uitgezocht: wat de nieuwe EU-vergunning echt betekent voor XRP
Uitgezocht: wat de nieuwe EU-vergunning echt betekent voor XRP
  • 02/07/2026
  • 3 min. leestijd
1.700 beleggers slepen grootste cryptobeurs ter wereld voor de rechter
1.700 beleggers slepen grootste cryptobeurs ter wereld voor de rechter
  • 04/07/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Didi-Taihuttu-in-video-op-11-mei
Didi Taihuttu: 'Ik kocht vrijheid met Bitcoin, maar verloor iets groters'
  • 19/06/2026
  • 2 min. leestijd
Uitgezocht: 15 grote cryptobeurzen mogen geen Nederlanders meer bedienen
Uitgezocht: 15 grote cryptobeurzen mogen geen Nederlanders meer bedienen
  • 14/06/2026
  • 3 min. leestijd
Bitcoinminer voorspelt bodemprijs: ‘Exact hetzelfde signaal als vorige keer’
Bitcoinminer voorspelt bodemprijs: ‘Exact hetzelfde signaal als vorige keer’
  • 28/06/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

crypto-insiders-icon