Timo Bult Timo Bult
2 min. leestijd

FC Barcelona verkoopt binnen 2 uur tijd €1,2 miljoen aan BAR-tokens

FC Barcelona heeft tijdens de verkoop van zijn BAR-token afgelopen maandag ruim 600.000 tokens verkocht. In wat in principe neerkomt op een initial coin offering (ICO) haalde de Catalaanse voetbalclub bijna €1,2 miljoen op.
De verkoop van het token werd ondersteund door Chiliz.net en Socios.com. Deze laatste partij is ook betrokken bij een groot aantal dergelijke projecten van andere grote voetbalclubs zoals Galatasaray, Atlético Madrid en Paris Saint-Germain.
In ongeveer twee uur tijd werden 600.000 BAR tokens verkocht. De CEO van Chiliz.net, Alexandre Dreyfus, schrijft op Twitter dat er op een zeker moment $777.000 aan tokens binnen 2 minuten tijd werden verkocht:

Uitverkocht. @socios De $BAR @FCBarcelona token flash-verkoop verkocht meer dan $1,3 miljoen in minder dan 2 uur, met $777k in minder dan 2 minuten op onze crypto-exchange @chiliz. Fans en cryptoliefhebbers kochten vanuit 106 landen !!! Er was 5x meer vraag ($6 miljoen) op onze platforms.


De komst van het BAR-token werd begin dit jaar aangekondigd. Het token moet meer interactie tussen de fans en de club stimuleren. Zo kunnen fans onder andere stemmen met hun tokens. De eerste stemming betreft een muurschildering:

Fans kunnen onmiddellijk hun $BAR gebruiken om te stemmen in de eerste clubpeiling op Socios.com, om een inspirerend stuk door fans ontworpen kunstwerken te kiezen om in de heilige kleedkamer van Camp Nou tentoon te stellen

Gedurende de verkoopronde werden de BAR-tokens voor €2 per stuk verkocht. Een volgende ronde zal morgen plaatsvinden, echter zal de prijs dan op basis van de vraag van fans bepaald worden. Waarschijnlijk komt de tokenprijs hierdoor een stuk hoger te liggen.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Timo Bult

Timo is hoofdredacteur van Crypto Insiders en een gepassioneerde voorstander van de real-world toepassingen van cryptotechnologie. Zijn interesse werd gewekt tijdens zijn werk voor een groot Fins accountancybedrijf, waar hij onderzoek deed naar het toepassen van blockchain door financiële bedrijven. Ook voor zijn Master’s thesis bleef hij in de cryptohoek. Hij onderzocht hoe NFT’s in kunnen worden toegepast in games, en welke uitdagingen daar liggen. Timo gelooft dat cryptotechnologie onze economie inclusiever, eerlijker en welvarender kan maken, en dat de transparantie van deze technologie corruptie in ontwikkelingslanden kan tegengaan.

Net binnen
Meest gelezen
Didi Taihuttu over Bitcoin: "Ik geloof dat we makkelijk nog 50% kunnen zakken"
Didi Taihuttu over Bitcoin: “Ik geloof dat we makkelijk nog 50% kunnen zakken”
  • 21/01/2026
  • 5 min. leestijd
Jos (29) vond bitcoin via een filmpje op Dumpert en bouwde er een miljoenenbedrijf mee
Jos (29) vond bitcoin via een filmpje op Dumpert en bouwde er een miljoenenbedrijf mee
  • 22/01/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van bitcoin munten en een walvis
Bitcoin-reus ontwaakt plots na 13 jaar met 13.900% winst
  • 20/01/2026
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een scherm op een aandelenbeurs in Japan
Japan geeft alarmsignaal voor Bitcoin, banken antwoorden meteen
  • 21/01/2026
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van het Solana (SOL) logo op een mobiele telefoon met een koers op de achtergrond
Crypto investeerder wordt miljonair door aankoop honderd telefoons
  • 23/01/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Tweede Kamer stemt over wetsvoorstel
Box 3 gaat op de schop: dit verandert er voor miljoenen Nederlanders
  • 20/01/2026
  • 3 min. leestijd
Jos (29) vond bitcoin via een filmpje op Dumpert en bouwde er een miljoenenbedrijf mee
Jos (29) vond bitcoin via een filmpje op Dumpert en bouwde er een miljoenenbedrijf mee
  • 22/01/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van bitcoin munten en een walvis
Bitcoin-reus ontwaakt plots na 13 jaar met 13.900% winst
  • 20/01/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank