Ivo Melchers Ivo Melchers
2 min. leestijd

Terra oprichter Do Kwon vrijgelaten op borgtocht

Terra krijgt miljardenboete na LUNA crash: een van de hoogste ooit

Foto: TY Lim / Shutterstock.com

Deze week was het exact één jaar geleden dat de cryptomarkt donkerrood kleurde nadat het Terra (LUNA) ecosysteem dramatisch ten onder ging. De algoritmische stablecoin TerraUSD (UST) verloor zijn koppeling met de Amerikaanse dollar en liet het gehele ecosysteem imploderen. Het debacle heeft tot grote verliezen geleid bij investeerders en in zekere zin een kettingreactie aan faillissementen in gang gezet. In maart werd de beruchte oprichter van het Terra-netwerk, Do Kwon, opgepakt in Montenegro en sindsdien blijft het crypto nieuws volstromen met ontwikkelingen binnen deze zaak.

Cryptobedrijf stopt na hack van €100 miljoen, maar munt blijft bestaan
Cryptobedrijf stopt na hack van €100 miljoen, maar munt blijft bestaan

Borgtocht en huisarrest voor Terra oprichter

Om precies te zijn werd Do Kwon op 23 maart gearresteerd op een vliegveld in Montenegro, nadat hij met vervalste papieren het land probeerde te verlaten. Meerdere aanklachten van fraude hangen hem boven het hoofd in de Verenigde Staten, Zuid-Korea en Singapore.

Zowel de VS als zijn thuisland Zuid-Korea willen hem dolgraag vervolgen, maar het is momenteel nog niet zeker naar welk land hij uitgeleverd zal worden. Naar alle waarschijnlijkheid zal hier binnenkort duidelijkheid over komen.

Enkele weken geleden kon je bovendien lezen dat Do Kwon ook nog eens is aangeklaagd in Montenegro wegens vervalsing. Inmiddels zijn Do Kwon en Han Chang-Joon, de chief financial officer van Terraform Labs, op borgtocht vrijgelaten in het Oost-Europese land.

Op 12 mei heeft de lokale autoriteit namelijk een officieel document vrijgegeven waarin staat dat het voorgestelde borgtochtaanbod voor Do Kwon en Chang-Joon van elk 400.000 euro (436.000 dollar) is aanvaard door de rechtbank, samen met huisarrest. De borgtocht zal worden opgenomen in een speciale sectie van de begroting van de rechtbank in het geval dat het huisarrest wordt geschonden.

$176 miljoen aan assets bevroren

In het meest recente nieuws over de Terra-oprichter kon je lezen dat Do Kwon voor 176 miljoen dollar aan persoonlijke assets in moest leveren bij de Zuid-Koreaanse overheid. Ook beval rechter Yun Chan-Young dat het vooralsnog verboden is voor Do Kwon om zijn assets, waaronder een luxe appartement, verschillende geïmporteerde auto’s en nog veel meer, te verkopen.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Ivo Melchers

Ivo Melchers is sinds oktober 2022 actief bij Crypto Insiders. Met een bachelor in psychologie, gespecialiseerd in economische psychologie, en een jaar ervaring als fulltime crypto-redacteur, schrijft Ivo met passie over de cryptomarkt. Hij wil Nederlanders helpen de complexe cryptowereld te begrijpen en verstandige investeringskeuzes te maken. Zijn grote interesse in journalistiek en crypto werd met name gewekt door de vorige bullmarket.

Net binnen
Meest gelezen
Hoe $3000 in Bitcoin deze man miljonair maakte en zijn droom vervulde
“Door deze aandelen komen er in 2028 veel miljonairs bij”
  • 25/03/2026
  • 3 min. leestijd
Grafiek van stijgende koers
Cryptomunt knalt 49% omhoog na grote update en bestormt de top 25
  • 26/03/2026
  • 2 min. leestijd
Topman XRP belooft een revolutie vergelijkbaar met succes van ChatGPT
Topman XRP belooft een revolutie vergelijkbaar met succes van ChatGPT
  • 29/03/2026
  • 2 min. leestijd
Eerste 2.500 Nederlanders zien 'upgrade' van Bitvavo-functie voor dalende crypto
Eerste 2.500 Nederlanders zien ‘upgrade’ van Bitvavo-functie voor dalende crypto
  • 26/03/2026
  • 3 min. leestijd
Nederlandse bitcoin-beleggers wachten massaal op deze prijs om winst te nemen
Nederlandse bitcoin-beleggers wachten massaal op deze prijs om winst te nemen
  • 29/03/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Altcoin nieuws

Grafiek van stijgende koers
Cryptomunt knalt 49% omhoog na grote update en bestormt de top 25
  • 26/03/2026
  • 2 min. leestijd
Francis Hunt, the market sniper, Michaël van de Poppe podcast new era
Top-trader Francis Hunt: ‘Grootste bankencrash ooit komt eraan’
  • 25/03/2026
  • 3 min. leestijd
Michael van de Poppe in zijn video over AI crypto
Waarom ik nu 50% van mijn beleggingen in AI-crypto stop
  • 30/03/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank