Kevin Schijven Kevin Schijven
2 min. leestijd

Bitcoin (BTC) op 12e plek in nieuwste editie Chinese crypto-ranglijst, EOS weer bovenaan

Bitcoin (BTC) op 12e plek in nieuwste editie Chinese crypto-ranglijst, EOS weer bovenaan

Foto: Shutterstock/Marc Bruxelle

Het Chinese Center for Information and Industry Development (CCID) heeft weer een nieuwe versie van zijn cryptocurrency ranglijst gepubliceerd.
In de achtiende editie van deze lijst staat EOS (EOS) wederom bovenaan, gevolgd door TRON (TRX) en Ethereum (ETH). Op de vierde en vijfde plaats staan twee relatief onbekende projecten: IOST (IOST) en LISK (LSK).
Bitcoin (BTC) stijgt twee plaatsen ten opzichte van de vorige lijst, maar is alsnog pas op de twaalfde positie te vinden. XRP (XRP) staat deze keer op de veertiende plek. Opvallend is dat actieve projecten als Cardano (ADA), Tezos (XTZ) en IOTA (MIOTA) bijna onderaan staan. Brendan Blumer, CEO en medeoprichter van block.one, de ontwikkelaar van EOS, feliciteert zichzelf op Twitter:

Gefeliciteerd EOS dat het opnieuw wordt erkend als de beste blockchain-technologie door het Chinese Centrum voor Informatie en Industrieontwikkeling, onder het Chinese Ministerie van Industrie en Informatietechnologie. Welverdiende eer van een onafhankelijke derde partij.

De index is een populaire lijst uit China die 37 van de meest populaire openbare blockchains evalueert op basis van drie criteria. Dat zijn technologie, innovatie en bruikbaarheid. Het is echter onduidelijk hoe het deze criteria precies hanteert.
Het CCID meldt dat de uitbraak van het coronavirus geen sterk effect heeft gehad op de ranglijst. Het voegt daaraan toe dat bepaalde projecten wel vertraging hebben opgelopen.
Deze lijst wordt overigens niet door de Chinese overheid uitgebracht, zoals voorheen werd gedacht. Er werd vanuit gegaan dat de lijst gepubliceerd werd door de Ministry of Industry and Information Technology (MIIT), waar het CCID mee geaffilieerd is, maar het CCID brengt dit uit namens een derde partij genaamd SaidiWang. Het is dus geen officiële ranglijst van de Chinese overheid.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Kevin Schijven

Kevin Schijven is sinds mei 2018 werkzaam bij Crypto Insiders en vervult daar de rol van (eind)redacteur. Met een achtergrond in ICT en bedrijfskunde, gevolgd door rechten en criminologie aan de Vrije Universiteit, brengt hij een unieke mix van vaardigheden mee. Zijn interesse in cryptocurrency ontstond door de potentie om een bedrijf op te bouwen rond nieuwe technologie. Kevin heeft inmiddels duizenden artikelen geschreven en is gespecialiseerd in het laatste crypto nieuws.

Net binnen
Meest gelezen
Dalende koersen
Grootste cryptobeurs verwijdert zes cryptomunten, koersen dalen flink
  • 09/04/2026
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van euromunt op een stapeltje euro bankbiljetten
Deze 4 aandelen betalen tot 10 procent vast inkomen uit
  • 11/04/2026
  • 3 min. leestijd
XRP op mobiel
Uitgezocht: waarom 1.000 XRP volgens deze analist je leven kan veranderen
  • 10/04/2026
  • 3 min. leestijd
Iraanse soldaten met wapens
Positief nieuws uit Iran zet ons weer gevangen, zegt Nederlandse analist
  • 08/04/2026
  • 2 min. leestijd
Deze doodnormale banen kunnen ook jou miljonair maken
Economen geven toe: AI gaat wel degelijk enorm veel banen kosten
  • 12/04/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Altcoin nieuws

Dalende koersen
Grootste cryptobeurs verwijdert zes cryptomunten, koersen dalen flink
  • 09/04/2026
  • 2 min. leestijd
Een dalende grafiek van de bitcoin koers in een candle chart vorm met de BTC prijs erbij
Koers Polkadot daalt nadat hacker 1 miljard tokens aanmaakt en verkoopt
  • 13/04/2026
  • 1 min. leestijd
Kantoor van toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM)
Nederlandse bank zet officiële stap om crypto aan te bieden
  • 10/04/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank