David David
3 min. leestijd
Columns

Bitcoin (BTC) koers weekanalyse: de bulls liggen op de loer

Bitcoin_BTC_weekanalyse_de_bulls_liggen_op_de_loer

Foto: Shutterstock/Marc Bruxelle

Na weken van absolute stilstand was er afgelopen week dan eindelijk weer wat volatiliteit. Het was een prettige afwisseling, want door de beweging van afgelopen week wordt er weer wat perspectief gecreëerd. Zoals enigszins verwacht was er een break naar beneden, maar ondanks dat we even een scherpe daling hadden initieel naar $6.320 en vervolgens $6.220 (op Bitfinex), hield de neergang daar op. Na meer dan twee maanden zijn we nog steeds niet door de $6.200 heen! Enfin, de break van afgelopen week heeft mijn outlook dan ook iets gewijzigd van overwegend bearish naar neutraal en dit komt voornamelijk omdat de koers van Bitcoin al geruime tijd niet door de $6.200 weet heen te breken en tegelijkertijd steeds hogere dieptepunten maakt.
Bitcoin_BTC_weekanalyse_de_bulls_liggen_op_de_loer_afbeelding_1
Afbeelding 1: Dagelijkse grafiek Bitcoin – hogere pieken
Afgelopen week hield de stijgende rode trendlijn, zoals te zien in afbeelding 1, weer stand en dit is een zeer positieve ontwikkeling. De beren proberen geld te verdienen aan hun shorts en de hoeveelheid shorts was afgelopen tijd dan ook astronomisch hoog op Bitfinex, maar op dit moment lijkt het geheel steeds meer op een bear trap. Tegelijkertijd zijn de hoeveelheid longs op Bitfinex (hoewel stijgend) nog steeds lager dan het aantal shorts en dit zorgt voor een gunstige positie van de bulls. De bulls hebben namelijk al deze shorts al geabsorbeerd en zodra de shorts worden ‘gecovered’ zal dit voor een aardige koopgolf zorgen.
Op de maandelijkse grafiek is ook zeer goed zichtbaar hoe het bearish momentum is afgenomen de afgelopen tijd.
Bitcoin_BTC_weekanalyse_de_bulls_liggen_op_de_loer_afbeelding_2
Afbeelding 2: Maandelijkse grafiek Bitcoin
In afbeelding 2 is duidelijk te zien hoe de ‘bodies’ van de ‘candles’ steeds kleiner worden terwijl er support wordt gevonden op de $6.000 grens en het volume afneemt. Dit is tevens te zien op de grafieken van vele altcoins. Tegelijkertijd is ook goed te zien hoe de Stoch-rsi zich absoluut op het vriespunt bevindt. Er zit geen enkel leven in de Stoch en vanuit een risk-reward perspectief is er dan ook vrij veel upside-potentieel.
Alle kaarten op tafel; ik heb afgelopen week mijn short gecovered op $6.250 en een long geopend op een gemiddelde ‘entry price’ van $6.273. Het feit dat ik ‘long’ ben op Bitcoin zegt niet dat ik zeer bullish ben. De situatie van afgelopen week (short/long verhouding en support rond de $6.200) zorgde in mijn optiek voor een zeer goede risk-reward verhouding. Desalniettemin ben ik zeer op mijn hoede en heb ik een scherpe stop-loss. Een break door de $7.000 zou interessant worden en afhankelijk van de voorwaarden (niet van dat Tether gedoe wat we zagen op Bitfinex twee weken geleden) zou dit mijn outlook bullish maken. Tegelijkertijd is een break door de $6.000 niet goed. Hoewel de wekelijkse stoch-rsi zich al een tijdje op het vriespunt begeeft (zie afbeelding 2) zou een break door de $6.000 voor een ware ijstijd zorgen.
De Bulls loeren op een opening om de trend weer terug te pakken en het getreuzel en gebrek aan vermogen van de bears om door de $6.000 heen te breken biedt een goede basis voor deze aanval. Na weken van saaiheid geloof ik dat speculeren over de koers van Bitcoin weer leuk gaat worden!
Tot volgende week!

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Abonneer je dan op onze push-berichten, Facebook– of Twitter pagina.
Deel dit artikel
Over de auteur:
David

David is een ervaren investeerder in aandelen, obligaties, derivaten, cryptocurrencies en NFT’s. Hij is aandeelhouder van de Amsterdamse Investeringsmaatschappij Catena Investments, educator in de Digital Asset space en deelt wekelijks zijn kennis over investeren op zijn Youtube en Instagram Kanaal. Hij heeft intussen meer dan 8 jaar ervaring op het gebied van investeren en is een groot voorstander van een schuldenvrij leven, een fysiek gezonde levensstijl en het beleven van avonturen. Zijn motto is “overdreven lekker leven!”

Net binnen
Meest gelezen
Telefoon met Ripple en XRP logo's
Ripple stapelt positief nieuws op: volgt XRP koers eindelijk met een rally?
  • 05/07/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een amateur bitcoin miner die zijn eigen computer in elkaar zet
Amateur bitcoin miner verdient €300.000 tegen alle verwachtingen in
  • 05/07/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van de interface van cryptomunt XRP op een cryptobeurs, met een hoge koers en groene cijfers
Kan een banklicentie de XRP koers naar $50 gaan tillen?
  • 05/07/2025
  • 3 min. leestijd
Verschillende gouden bitcoin (BTC) munten in een divers verlichte afbeelding
“Nog maar klein beetje tijd over”, Bitcoin-analist waarschuwt voor einde bullmarkt
  • 05/07/2025
  • 2 min. leestijd
“Bitcoin wordt een shitcoin”: felle ruzie na nieuwe blockchain-update
“Bitcoin wordt een shitcoin”: felle ruzie na nieuwe blockchain-update
  • 05/07/2025
  • 4 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen columns

Bitcoin voor Boomers: “We kijken vijf keer per uur, maar hebben geen plan”
Bitcoin voor Boomers: “We kijken vijf keer per uur, maar hebben geen p…
Column
Norbert ter Mors
2 min. leestijd
Zo voorspel je altseason en wanneer de cryptomarkt gaat stijgen
Zo voorspel je altseason en wanneer de cryptomarkt gaat stijgen
Column
Tim Kamp
4 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank