Simon Bosch Simon Bosch
2 min. leestijd

Verkoopt Coinbase gebruikersgegevens aan de Amerikaanse overheid?

Crypto-exchange Coinbase is de afgelopen tijd verschillende keren in het nieuws geweest, en niet op een positieve manier. Eerst moest het bedrijf al benadrukken dat je tokens op de exchange gewoon veilig zijn, en dat een faillissement niet om de hoek is. Nu scheen dat Coinbase je locatie verkoopt aan de Amerikaanse overheid, maar dat wordt door het bedrijf ontkend.

Bitcoin minen levert steeds minder winst op: dit is de reden
Bitcoin minen levert steeds minder winst op: dit is de reden

Vreemde situatie bij Coinbase

The Intercept schreef twee dagen geleden dat Coinbase de geolocatie van gebruikers doorspeelt aan de Immigrations and Customs Enforcement (ICE) in de VS. De afkorting ICE moet je niet verwarren met de gelijknamige financiële dienstverlener. Een juridisch document bevestigt dat het inderdaad gaat over het verkopen van je locatie aan de Amerikaanse overheid.

Het document noemt Coinbase Tracer, een reeks tools waarmee je transacties op verschillende blockchains kan natrekken en kan koppelen aan andere transacties en wallets. Samen met de identificatieplicht van accounts op exchanges zijn dit dus ideale surveillancetools. Er is ondersteuning voor een klein tiental blockchains, waaronder Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) en Tether’s USDT. ICE zou hier nu toegang tot hebben gekregen.

De informatie rondom de verkopen van locatiegegevens is een stuk onduidelijker. Het is niet bekend of deze gegevens van het Coinbase handelsplatform komen of dat ze ergens anders vandaan komen. De software is voor algemeen gebruik met cryptocurrencies, niet uitsluitend voor het handelsplatform.

Coinbase ontkent

Op Twitter benadrukt Coinbase dat het je klanteninformatie verkoopt aan gebruikers. ‘Onze eerste zorg zal altijd het bieden van de best beveiligde crypto-ervaring aan gebruikers zijn,’ verklaart het bedrijf. Verder zouden de tools ontwikkeld zijn om te voldoen aan regulaties rondom criminaliteit, zoals witwassen en het financieren van terrorisme. ‘De data is afkomstig van publieke bronnen en gebruikt geen Coinbase-gebruikersdata,’ zo benadrukt Coinbase. De tool zal dus geld kosten, niet de gebruikersdata.

Toch is het opmerkelijk dat locatiedata überhaupt wordt genoemd. De informatie moet immers ergens vandaan komen. Het is goed mogelijk dat er in de nabije toekomst een wet wordt aangenomen waarmee het verplicht wordt voor exchanges om dit soort data ook door te geven. Veel apps en websites maken immers ook gebruik van cookies, nog niet zo lang geleden was dat niet zo.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Simon Bosch

Simon Bosch is een fanatiek macro-analist die diepgaand onderzoek doet naar onderwerpen waar de meeste mensen niet naar willen kijken. Hij richt zich op de financiële, maatschappelijke en geopolitieke wereld en onderzoekt alles met twee kanten. Volgens Simon bestaan er geen onderwerpen zonder twee kanten en is een sceptische blik altijd nodig. Hij gelooft dat de wereld kapot is en dat crypto een deel van de oplossing kan zijn.

Net binnen
Meest gelezen
Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer'
Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer’
  • 03/07/2025
  • 4 min. leestijd
Foto van President Donald Trump
Trump draait door: rente moet naar 1%, extreem bullish voor bitcoin
  • 30/06/2025
  • 3 min. leestijd
Deze ijskoude crypto knalt 70% omhoog naar top 100
Deze ijskoude crypto knalt 70% omhoog naar top 100
  • 30/06/2025
  • 4 min. leestijd
XRP herhaalt historisch patroon: gaat de koers weer 400% stijgen?
XRP steeg vorig jaar 450%: nu springt ditzelfde signaal weer op groen
  • 30/06/2025
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een mobiele telefoon met daarop de bitcoin prijs boven de $100.000, met op de achtergrond een BTC munt
12-jaar oude bitcoin-wallet wordt geopend – eigenaar €30 miljoen rijker
  • 29/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer'
Financieel expert: ‘Grootste crypto-rally van het jaar komt deze zomer’
  • 03/07/2025
  • 4 min. leestijd
DAF-medewerker niet ontslagen: 'per ongeluk' betrokken bij miljoenendiefstal
DAF-medewerker niet ontslagen: ‘per ongeluk’ betrokken bij miljoenendiefstal
  • 30/06/2025
  • 3 min. leestijd
Foto van President Donald Trump
Trump draait door: rente moet naar 1%, extreem bullish voor bitcoin
  • 30/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank