Marlies van der Schaar Marlies van der Schaar
2 min. leestijd

Trump krijgt miljoenen van YouTube, maar niet om de reden die je denkt

icon-finance
Finance nieuws
Een afbeelding met links de tweevoudig Amerikaanse president Donald Trump en rechts het logo van YouTube

Foto: Brian jason & Mijansk 786 / Shutterstock.com

Trump krijgt miljoenen van Alphabet, het moederbedrijf van YouTube en Google. Dat is het gevolg van een schikking in een rechtszaak over de schorsing van het account van Donald Trump na de bestorming van het Capitool in 2021. Alphabet betaalt ongeveer 20,9 miljoen euro aan Trump. Lees hieronder verder.

Miljoenen ambtenaren krijgen hoger pensioen – dit bedrag komt er
Miljoenen ambtenaren krijgen hoger pensioen – dit bedrag komt er

Schikking van miljoenen

YouTube schorste het account van Trump kort na de rellen van 6 januari 2021. Volgens het platform had Trump content gepost die ‘zorgwekkend was vanwege het aanhoudende risico op geweld’. De schorsing duurde tot 2023. Trump noemde het onterechte censuur en spande een rechtszaak aan tegen het bedrijf.

Na enkele jaren touwtrekken is nu een schikking bereikt, zo rapporteert The New York Times. Daarbij is overeengekomen dat YouTube zo’n 20,9 miljoen euro betaalt aan Trump en andere eisers.

Van het schikkingsbedrag gaat 18,7 miljoen euro naar de bouw van een nieuwe balzaal in het Witte Huis. De overige 2,2 miljoen euro wordt verdeeld onder andere schuldeisers, zoals de American Conservative Union (ACU) en schrijfster Naomi Wolf.

Moederbedrijf Alphabet had vooralsnog geen commentaar over de reden van de schikking.

Rechtszaken tegen mediabedrijven

Donald Trump spant vaker rechtszaken aan tegen mediabedrijven wegens censuur of smaad. Zo eiste hij ruim 17 miljard euro van televisiezender CBS.

Dit deed hij omdat hij vond dat CBS een interview met Kamala Harris had bewerkt zodat zij in een positief daglicht kwam te staan. Moederbedrijf Paramount ging in de rechtszaak een schikking aan en betaalde een kleine 14 miljoen euro.

Eind vorig jaar schikte ook televisiezender ABC met Trump, voor een bedrag van ongeveer 13 miljoen euro. Daarnaast ging Meta, het moederbedrijf van Facebook, akkoord met een schikking voor ongeveer 21 miljoen euro en socialmediaplatform X.com (voorheen Twitter) schikte voor 8,5 miljoen euro.

Onlangs volgde ook een rechtszaak tegen The New York Times, wegens partijdige berichtgeving. Trump eiste bijna 13 miljard euro van de krant. Deze zaak werd recentelijk echter door de rechter afgewezen.

Gunst van de regering

De schikking met YouTube volgt kort nadat het platform de schorsing van diverse accounts heeft opgeheven. Het platform lijkt daarmee een andere weg in te slaan, met een minder strikt moderatiebeleid dan voorheen. Ook andere socialmediaplatforms lijken te kiezen voor versoepeling.

Media- en techbedrijven zouden vooral de knie buigen om de gunst te winnen van de regering, zo stelt hoogleraar Carl Tobias van de Universiteit van Richmond tegen The New York Times. Daarmee lijkt de schikking met Trump niet alleen een financiële ontwikkeling, maar ook een politiek signaal.


💬
Tip van de redactie: Volg de podcast ‘De Cryptotafel’ op Spotify voor het belangrijkste cryptonieuws, scherpe analyses en gesprekken met experts uit de markt. 

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Marlies van der Schaar

Marlies van der Schaar is redacteur bij Crypto Insiders en gespecialiseerd in bitcoin en blockchain. Ze schrijft sinds 2025 voor het platform, waar ze bijdraagt aan het toegankelijker maken van complexe technologische en maatschappelijke thema’s. Haar interesse in bitcoin begon in 2014, maar kreeg pas echt vorm in 2017 toen ze zich verder verdiepte in de onderliggende technologie. Met haar achtergrond in filosofie, communicatie en IT weet Marlies de brug te slaan tussen technologie en maatschappij, en onderzoekt ze hoe bitcoin en blockchain bij kunnen dragen aan economische en sociale verandering.

Net binnen
Meest gelezen
Onderzoek onthult: crypto-bloedbad had één duidelijke hoofdrolspeler
Onderzoek onthult: crypto-bloedbad had één duidelijke hoofdrolspeler
  • 09/12/2025
  • 3 min. leestijd
grafiek bitcoin groen
Crypto koersen schieten plotseling omhoog na goed nieuws uit Amerika
  • 09/12/2025
  • 3 min. leestijd
Gemini-AI-XRP-koers-eind-2025
Gemini AI voorspelt XRP koers voor eind 2025
  • 03/12/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van een bitcoin grafiek met veel technische indicatoren
Drie bitcoin grafieken wijzen op de volgende grote koersbeweging
  • 07/12/2025
  • 3 min. leestijd
Ethereum munt met groene koersgrafiek
Ethereum raakt op: experts voorspellen stijging door historisch tekort
  • 07/12/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Finance nieuws

Met dit salaris krijg je er in 2026 tot €230 bij door nieuw belastingplan
Met dit salaris krijg je er in 2026 tot €230 bij door nieuw belastingplan
  • 08/12/2025
  • 3 min. leestijd
Brief van belastingdienst
Verdien je dit salaris? Dan heb je recht op €5.784 toeslagen in 2026
  • 06/12/2025
  • 3 min. leestijd
Toeslagen Belastingdienst
Zorgtoeslag in 2026: tot dit salaris heb je er nog steeds recht op
  • 04/12/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank