Foto: Lukas Heldak/Shutterstock
Het netwerk van cryptomunt Polkadot is getroffen door een hack. Een onbekende dader heeft uit het niets een miljard nieuwe tokens aangemaakt en deze direct verkocht. Deze actie leverde volgens analyseplatform Lookonchain omgerekend zo’n 200.000 euro op (247.000 dollar).
Het belangrijkste cryptonieuws direct op je telefoon? Ontvang onze updates gratis via WhatsApp.
In het kort
- Een hacker heeft 1 miljard Polkadot-tokens aangemaakt en onmiddellijk verkocht.
- De koers daalde hierdoor binnen 5 minuten met 5 procent, wat zorgde voor een verlies van 20 miljoen dollar aan marktwaarde.
- Vorige week wist cryptobeurs Bybit een andere aanval op Polkadot-tokens nog succesvol te voorkomen.
Koers duikt omlaag
De waarde van Polkadot reageerde direct op de aanval. De koers daalde binnen vijf minuten met 5 procent. Hierdoor verdampte er in korte tijd ongeveer 20 miljoen dollar aan marktwaarde.
De munt bereikte een voorlopig dieptepunt van 1,16 dollar. Inmiddels is de koers licht hersteld en staat deze rond de 1,19 dollar.

Vorige week ook al doelwit
Het is niet de eerste keer in korte tijd dat Polkadot het doelwit is van cybercriminelen. Vorige week werd een andere grootschalige aanval namelijk nog afgeslagen door cryptobeurs Bybit.
Aanvallers probeerden toen meer dan een miljoen tokens te stelen. Het is niet duidelijk of er een verband is tussen de twee incidenten.
Ook direct crypto-nieuws bij koerspieken en dalen?
Het artikel hierboven werd als eerste gelezen via onze gratis app – zonder vertraging, zonder afleiding. Duizenden lezers krijgen een melding bij een spontane opmars van bitcoin, bij een crash en bij de plotselinge altcoin-explosie. Mis niks meer.
Wil jij ook het belangrijkste crypto-nieuws direct op je telefoon, precies op het moment dat het gebeurt? Download de gratis Crypto Insiders app.
👀 Bekijken & meedoen