Foto: 2492293309/Shutterstock
Er is een ware strijd ontketend op het Solana-netwerk. Waar Pump.fun lange tijd onaantastbaar leek als het platform voor het lanceren van memecoins, is daar nu verandering in gekomen. Nieuwkomer Letsbonk, eveneens een memecoin-platform, wist in een tijdspanne van 24 uur maar liefst meer dan 1 miljoen dollar aan inkomsten te genereren.
De inkomsten van Letsbonk zijn bijna het dubbele van Pump.fun’s 533 duizend dollar. Deze verschuiving is mogelijk het begin van nieuwe machtsverhoudingen binnen de memecoin wereld.
We houden onze volgers dagelijks op de hoogte, volg ons gratis op Whatsapp.
Memecoins op het Solana-netwerk
Pump.fun en LetsBonk maken het allebei extreem makkelijk om voor particulieren een eigen memecoin te lanceren en te verhandelen. Gebruikers kunnen binnen enkele minuten een nieuwe munt lanceren, zonder dat daar veel technische kennis voor nodig is.
Wat LetsBonk hierin onderscheidt van zijn concurrent is de hechte samenwerking met de populaire memecoin bonk. Deze coin staat bekend om de hechte community en heeft ruim 400.000 volgers op ‘X’.
BONK heeft momenteel een marktwaarde van bijna 1,8 miljard dollar en een dagelijks handelsvolume van 1,2 miljard dollar. De lancering van LetsBonk geeft de memecoin extra wind in de zeilen. Sinds de release van LetsBonk is de koers van BONK met ruim 51 procent gestegen.
LetsBonk onderscheidt zich van Pump.fun door zich meer te focussen op transparantie en community. Ze mikken op een blijvende rol binnen het Solana-netwerk en bundelen hun krachten met het DeFi-platform Raydium, zodat gebruikers direct profiteren van geavanceerde functies. Het team van LetsBonk postte het volgende op ‘X’:
Introducing https://t.co/YRGAhlNDki, the @BONK_inu community’s self‑serving launchpad for meme coins!
For too long, the meme coin market’s been plagued by predatory actors—now it’s time for a change.❗️❗️❗️
Our core team has been building on Solana for 4+ years, contributing… pic.twitter.com/3GPD3Lfk5g
— letsBONK.fun (@bonk_fun) April 25, 2025
Welk platform wint de strijd in memecoin-land?
Toch is de crypto-strijd nog niet gestreden. Hoewel LetsBonk indruk maakt op dagelijkse basis, blijft Pump.fun de duidelijke winnaar als het gaat om langere termijn.
In de afgelopen dertig dagen genereerde Pump.fun meer dan 37 miljoen dollar aan omzet, tegenover een kleine 4,5 miljoen dollar van LetsBonk. Dit blijkt uit data van DefiLlama. Desondanks markeert de opmars van het nieuwe platform een opvallende verschuiving binnen de Solana memecoins.
LetsBonk laat zien dat innovatie en community ondersteuning snel terrein kunnen winnen. Cijfers suggereren dat Pump.fun nog steeds aan kop staat, ondanks de (tijdelijke ?) opleving van hun nieuwe concurrent.
Tip: Alle Nederlanders krijgen € 10 crypto cadeau
Miljoenen Nederlanders hebben al crypto. En bitvavo nodigt jou uit: Ontvang tijdelijk € 10 gratis crypto naar keuze. Handel gratis in meer dan 350 crypto samen met 1 miljoen Nederlanders.
Registreer je vandaag en ontvang direct € 10 crypto naar keuze. Een account aanmaken is gratis en kost je maar een minuut.
🎧 De bullrun laat op zich wachten. Twijfel je of je goed zit met je portfolio? Luister nu naar De Cryptotafel met Michaël van de Poppe of sla ’m op voor later!