Roy van Krieken Roy van Krieken
2 min. leestijd

Tezos tekent sponsordeal met voetbalclub Manchester United

Tezos tekent sponsordeal met voetbalclub Manchester United

Foto: littlew00dy / Shutterstock.com

Crypto netwerk Tezos (XTZ) en wereldberoemde voetbalclub Manchester United lijken een overeenkomst te hebben gesloten over een sponsorship deal. De deal ter waarde van $27 miljoen zal er onder meer voor zorgen dat het logo van Tezos te zien zal zijn op het trainingstenue van Manchester United spelers. 

XRP wordt slimmer: Ethereum nu bruikbaar op Ripple’s netwerk
XRP wordt slimmer: Ethereum nu bruikbaar op Ripple's netwerk

Tezos als shirtsponsor

Hoewel de deal nog niet is bevestigd door Manchester United zelf geeft The Athletic aan dat het nieuwe tenue spoedig onthuld zal worden door de Premier League club. Tezos zou AON na acht jaar opvolgen als shirtsponsor.

Het is een mooie deal voor Tezos. Manchester United is namelijk een van de allergrootste voetbalclubs van de wereld met vele miljoenen fans. Op deze manier wordt er een behoorlijke naamsbekendheid voor het crypto project gecreëerd.

De geruchten gaan ook dat de samenwerking tussen Manchester United en Tezos verder zal gaan dan slechts het sponsoren van het trainingstenue. Het zou zomaar kunnen dat Tezos de Engelse voetbalgigant gaat helpen bij een integratie met onder meer de metaverse en Web 3.0, aldus The Athletic.

Sport en Tezos

Het is ook niet bepaald de eerste keer dat Tezos een sponsordeal sluit met een vooraanstaande sportorganisatie. Ook binnen de Formula 1 is Tezos als belangrijke sponsor van onder meer McLaren en het Red Bull Racing van Max Verstappen te zien. 

In mei van het vorige jaar lanceerde Red Bull zelfs een aantal non-fungible tokens (NFT) op de Tezos blockchain. Volgens team principal Christian Horner zou deze deal met Tezos ervoor zorgen dat de betrokkenheid met fans gestimuleerd zal worden.

Niet alleen Tezos doet als crypto platform goede zaken binnen de wereld van sport. Ook andere crypto bedrijven zoals Crypto.com en Socios sluiten ogenschijnlijk bijna elke week een nieuwe deal met een vooraanstaand sportbedrijf. Het lijkt er dan ook op dat de werelden van sport en crypto aardig compatibel met elkaar zijn.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Roy van Krieken

Roy van Krieken is redacteur bij Crypto Insiders sinds april 2021. Met een diploma in geschiedenis van de Universiteit Utrecht, heeft Roy zijn schrijfvaardigheden aangescherpt, wat een natuurlijke overgang naar een schrijfcarrière mogelijk maakte. Zijn interesse in cryptocurrency en blockchain werd gewekt door vrienden en zijn eigen investerings- en tradingervaring. Roy’s specialisaties omvatten macro-economische trends, trading en regulatie. Hij is vastbesloten om betrouwbare en toegankelijke crypto-informatie te bieden en zo bij te dragen aan de mainstream adoptie van cryptocurrency in Nederland.

Net binnen
Meest gelezen
Bitcoin koers daalt hard, groot crypto nieuws uit de rechtszaal
Bitcoin koers blijft steken, XRP daalt hard na juridische tegenvaller
  • 27/06/2025
  • 3 min. leestijd
Dit is hoelang de XRP rechtszaak nog duurt volgens Ripple-advocaat
Slecht nieuws voor Ripple: XRP-zaak sleept voort na besluit rechter
  • 27/06/2025
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een koers die een daling inzet na een top te hebben gebruikt, met crypto_aandeel marktdata
Crypto Radar: bitcoin ketst af, altcoinmarkt gaat hard onderuit
  • 26/06/2025
  • 3 min. leestijd
Bitvavo krijgt cruciale vergunning, zet jacht op Europese markt in
Bitvavo krijgt cruciale vergunning, zet jacht op Europese markt in
  • 27/06/2025
  • 2 min. leestijd
Cryptobeurs Bitvavo heeft uitgeleende geld Genesis terug
XRP koers schiet omhoog na Ripple nieuws, Bitvavo viert EU-feest
  • 29/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

2025 in euro biljetten
Lonen stijgen met 4,1% – Werkgevers betalen nog steeds te weinig
  • 27/06/2025
  • 2 min. leestijd
Bitcoin koers daalt hard, groot crypto nieuws uit de rechtszaal
Bitcoin koers blijft steken, XRP daalt hard na juridische tegenvaller
  • 27/06/2025
  • 3 min. leestijd
Foto van een gebouw met ING logo op het dak
Huizenprijzen crashen van 9% naar 4% door looncrisis – zegt ING
  • 28/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank