Foto: AdolescentChat / Shutterstock.com
Bitcoin heeft de nieuwe week afgetrapt met een prijsstijging. Na een rustig weekend lijkt de grootste cryptomunt kort na middernacht weer te zijn ontwaakt. Vooral solana en de zogeheten pricacycoins liften mee op het succes. De vraag is alleen of er genoeg kracht achter deze beweging zit.
BTC koers veert op
De bitcoin koers is met ruim 2 procent gestegen van ongeveer 90.200 dollar naar een piek van 92.400 dollar. Inmiddels gaat de digitale munt weer voor iets minder dan 92.000 dollar over de toonbank.

Die 92.000 dollar is gelijk een belangrijk level in de grafieken. Vorige week vrijdag werd de koers hier nog hard afgewezen, met een flitsende daling naar 90.000 dollar als gevolg.
Dankzij een lichte stijging op zondag werd de week uiteindelijk iets hoger afgesloten, net onder de 91.000 dollar. Dat was nog altijd 0,67 procent lager dan de openingskoers van maandag.
De teleurstelling is des te groter omdat bitcoin aan het begin van de week nog zo sterk oogde. Maandag werd de vijfde groene dag op rij opgeschreven en liep de koers op tot bijna 95.000 dollar, het hoogste niveau sinds medio november.
Als de 92.000 dollar met overtuiging wordt doorbroken, dan is dat ook meteen het volgende level om te kraken. Mocht de koers toch weer terugvallen, dan is het vooral zaak om boven de 90.000 dollar te blijven.
Op het moment van schrijven staat de bitcoin koers op crypto exchange OKX op 91747 dollar. Op de Nederlandse cryptobeurs Bitvavo komt de BTC prijs in euro daarmee uit op 78.662. Ten opzichte van 24 uur geleden staat BTC 1,32 procent in de plus.
Solana, monero en zcash stijgen hard
De cryptomarkt is vandaag erg verdeeld. Er zijn veel mooie winsten te zien, maar tegelijkertijd is er ook nog genoeg rood terug te vinden.
Ethereum, de tweede grootste crypto, weet bitcoin net te overtreffen met een stijging van 1,98 procent. Solana is met afstand de grootste stijger binnen de top tien met een winst van 4,91 procent.
Verder staat dogecoin op een nipte plus van 0,39 procent en heeft cardano 1,39 procent gewonnen. Ripple moet dealen met een verlies van 0,87 procent.
Als we iets verder kijken dan komen we bij de uitblinkers van vandaag. Monery, de grootste privacymunt van de markt, is met 17,98 procent de lucht in gegaan. En concurrent zcash, waar vorige week nog veel om te doen is geweest, is 8,41 procent gestegen.
Tip: OKX geeft alle Nederlanders & Belgen €20 in bitcoin
Heb jij nog geen OKX account? Dan is vandaag je geluksdag! De populaire cryptobeurs geeft vandaag alle Nederlanders & Belgen die een account aanmaken €20 in bitcoin gratis.
Een account aanmaken is gratis en duurt maar 1 minuut. Hier claim jij €20 gratis bitcoin
💬 Volg de podcast ‘De Cryptotafel’ op Spotify voor het belangrijkste cryptonieuws, scherpe analyses en gesprekken met experts uit de markt.