Kevin Schijven Kevin Schijven
2 min. leestijd

Bitcoin (BTC) exchange Coinbase bestuur dumpte gelijk miljarden aan COIN aandelen na beursgang

Coinbase leidinggevenden dumpten gelijk miljarden aan COIN aandelen na beursnotering

Foto: rarrarorro/Shutterstock

Onlangs werd Coinbase (COIN), de populaire Amerikaanse cryptocurrency-exchange, genoteerd op Nasdaq. Het debuut ging gepaard met een waardering van 52% over de referentieprijs en een marktkapitalisatie van maar liefst $99,5 miljard.

In eerste instantie schoot de COIN koers gelijk na notering omhoog, van $381 naar $410, maar dat was van korte duur. De prijs daalde vervolgens naar $310 en dat komt wellicht doordat meerdere vroege investeerders en leidinggevenden een deel van hun COIN aandelen verkochten kort na de notering.

Volgens gegevens van Capital Market Laboratories zijn bijna 13 miljoen aandelen verkocht door deze groep, ter waarde van ongeveer $4,6 miljard. Volgens een reeks van documenten, ingediend bij de SEC, zat daar ook CEO Brian Armstrong tussen. Hij verkocht zo’n 255 duizend COIN aandelen ter waarde van $292 miljoen.

Ook CFO Alesia Haas verkocht 255 duizend aandelen, directeur Frederick Wilson verkocht zelfs 4,7 miljoen aandelen voor $1,82 miljard, en durfkapitalist Marc Andreessen verkocht 1,18 miljoen aandelen voor $449,2 miljoen.

Dat zorgt voor veel kritiek uit de crypto-community. De verkoop van de Coinbase aandelen wordt bestempeld als een zogeheten pump ‘n dump. Toch is de situatie wellicht niet zo beroerd als het in eerste instantie lijkt.

Het blijkt namelijk dat een groot deel van deze vroege investeerders en leidinggevenden eigenlijk minder dan 10% van hun aandelen verkocht heeft. Naar verluidt zou Armstrong nog maar liefst 37 miljoen COIN aandelen bezitten. De koers van COIN herstelde na de dip rond een prijs van $345 en dat betekent dat Armstrong nog $12,5 miljard aan aandelen bezit.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Kevin Schijven

Kevin Schijven is sinds mei 2018 werkzaam bij Crypto Insiders en vervult daar de rol van (eind)redacteur. Met een achtergrond in ICT en bedrijfskunde, gevolgd door rechten en criminologie aan de Vrije Universiteit, brengt hij een unieke mix van vaardigheden mee. Zijn interesse in cryptocurrency ontstond door de potentie om een bedrijf op te bouwen rond nieuwe technologie. Kevin heeft inmiddels duizenden artikelen geschreven en is gespecialiseerd in het laatste crypto nieuws.

Net binnen
Meest gelezen
Didi Taihuttu over Bitcoin: "Ik geloof dat we makkelijk nog 50% kunnen zakken"
Didi Taihuttu over Bitcoin: “Ik geloof dat we makkelijk nog 50% kunnen zakken”
  • 21/01/2026
  • 5 min. leestijd
Jos (29) vond bitcoin via een filmpje op Dumpert en bouwde er een miljoenenbedrijf mee
Jos (29) vond bitcoin via een filmpje op Dumpert en bouwde er een miljoenenbedrijf mee
  • 22/01/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van bitcoin munten en een walvis
Bitcoin-reus ontwaakt plots na 13 jaar met 13.900% winst
  • 20/01/2026
  • 2 min. leestijd
Een afbeelding van een scherm op een aandelenbeurs in Japan
Japan geeft alarmsignaal voor Bitcoin, banken antwoorden meteen
  • 21/01/2026
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van het Solana (SOL) logo op een mobiele telefoon met een koers op de achtergrond
Crypto investeerder wordt miljonair door aankoop honderd telefoons
  • 23/01/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Tweede Kamer stemt over wetsvoorstel
Box 3 gaat op de schop: dit verandert er voor miljoenen Nederlanders
  • 20/01/2026
  • 3 min. leestijd
Jos (29) vond bitcoin via een filmpje op Dumpert en bouwde er een miljoenenbedrijf mee
Jos (29) vond bitcoin via een filmpje op Dumpert en bouwde er een miljoenenbedrijf mee
  • 22/01/2026
  • 2 min. leestijd
Foto van bitcoin munten en een walvis
Bitcoin-reus ontwaakt plots na 13 jaar met 13.900% winst
  • 20/01/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank