Foto: K.unshu / Shutterstock.com
De CEO van cryptobeurs Binance in Frankrijk was doelwit van een gewapende inbraakpoging bij zijn woning. Het is opnieuw een aanval op iemand uit de cryptowereld in Frankrijk.
Blijf eenvoudig op de hoogte – Lees mee in onze gratis WhatsApp-groep.
Gewapende mannen zoeken naar woning van Binance-directeur
Volgens Franse media probeerden drie gewapende mannen de woning van David Prinçay, de CEO van Binance Frankrijk, binnen te dringen. Hij was op dat moment niet thuis, waardoor de poging mislukte. De daders gingen er snel vandoor en namen alleen twee mobiele telefoons mee.
Het incident gebeurde in een woongebouw waar de mannen op zoek waren naar het juiste appartement. Ze zouden eerst bij een andere bewoner hebben aangeklopt om de weg te vragen. Toen duidelijk werd dat David Prinçay er niet was, verlieten ze het gebouw weer.
De politie kwam snel in actie en startte een onderzoek. Met hulp van camerabeelden en informatie uit het openbaar vervoer konden agenten de verdachten later die dag opsporen. De drie mannen werden uiteindelijk aangehouden op het treinstation van Lyon en zitten vast terwijl het onderzoek doorgaat.
Binance bevestigt dat directeur en familie veilig zijn
Binance is een van de grootste cryptobeurzen ter wereld. Dat is een online platform waar mensen crypto kunnen kopen en verkopen. Het bedrijf liet weten dat David Prinçay en zijn familie veilig zijn.
We’re aware of reports concerning one of our colleagues in France. He and his family are safe and working closely with law enforcement.
Authorities have informed us that three individuals have been arrested. The investigation remains active, and we are cooperating fully.
Our…
— Richard Teng (@_RichardTeng) February 13, 2026
In een bericht op X schreef Binance-topman Richard Teng dat zij op de hoogte zijn van het incident rond hun collega in Frankrijk. Hij zei dat David Prinçay en zijn familie ongedeerd zijn en samenwerken met de politie.
Meer aanvallen op mensen uit de cryptowereld
In Frankrijk zijn de laatste tijd vaker incidenten waarbij mensen uit de cryptowereld doelwit worden. Criminelen denken soms dat deze personen veel crypto bezitten of toegang hebben tot waardevolle gegevens.
Eerder werd in Frankrijk al een crypto-investeerder overvallen omdat daders vermoedden dat hij veel digitaal vermogen had. Ook zijn er gevallen geweest waarbij familieleden werden bedreigd om toegang te krijgen tot accounts en gegevens.
Volgens beveiligingsbedrijf CertiK ging het vorig jaar bij dit soort aanvallen om tientallen miljoenen euro aan schade.
Het laat zien dat mensen uit de cryptowereld steeds vaker doelwit worden van criminelen die op zoek zijn naar crypto.