
De Groep van Zeven, of G7, gaat deze week nog praten cryptocurrencies en dan voornamelijk central bank digital currencies (CBDC). Dat blijkt uit een persbericht van Reuters gepubliceerd op 9 februari:
Japan finance minister: G7 focus on emerging market debt, digital taxation and digital currency https://t.co/HFuAyWa1Yr pic.twitter.com/lBypTLeWRG
— Reuters (@Reuters) February 9, 2021
Op 12 februari zal een virtuele meeting gehouden worden met leiders van de grootste economieën ter wereld. Taro Aso, de Japanse minister van Financiën, meldt dat de G7 zal spreken over de gevolgen van de coronapandemie op de globale economie.
Daarnaast zal ook de schuldproblematiek in opkomende markten en de implementatie van digitale belastingheffing worden besproken.
Als eerst zal gesproken worden over central bank digital currencies (CBDC), oftewel digitale valuta uitgegeven door een centrale bank. Dat zijn zogenaamde stablecoins die verbonden zijn aan de waarde van de nationale valuta van een land.
China draait inmiddels al een aantal maanden lang proeven met een digitale yuan, of renminbi. Deze proeven werden onlangs nog opgeschaald naar de grootste steden van het land. Ook de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan om op een gegeven moment een digitale euro uit te brengen. De Bahama’s werden vorig jaar het eerste land ter wereld die een CBDC uitbrachten met de Sand dollar.
De G7 is een intergouvernementele organisatie bestaande uit de volgende zeven vooraanstaande economieën: Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, Verenigd Koninkrijk, Verenigde Staten en de Europese Unie (EU).