Timo Bult Timo Bult
2 min. leestijd

Verstappen boos na uitspraken ChristenUnie over miljoenensalaris

icon-finance
Finance nieuws
Verstappen boos na uitspraken ChristenUnie over miljoenensalaris

Foto: motorsports Photographer/Shutterstock

De verkiezingen staan voor de deur en dus zijn alle politici druk hun standpunten en idealen te delen met Nederland. Een van die politici is Pieter Grinwis van de ChristenUnie. Die zette op Radio 1 uit het niets de aanval in tegen Formule 1-coureur Max Verstappen. De politicus kon meteen rekenen op felle kritiek op zijn uitspraken.

Paus Leo slaat alarm over AI: “mens dreigt controle te verliezen”
Paus Leo slaat alarm over AI:

Max Verstappen moet belasting betalen, vindt ChristenUnie

Verstappen is wereldkampioen in de F1 en is inmiddels een absolute held voor velen wereldwijd. Het salaris van Max Verstappen liegt er ook niet om; de Nederlander heeft de afgelopen jaren goed geboerd in de Formule 1, en zal dit de komende jaren waarschijnlijk blijven doen.

Nederlanders die veel verdienen moeten normaal gesproken ook veel belasting afdragen, maar niet Verstappen. Hij woont namelijk in Monaco, een minilandje dat geen onderdeel is van de Europese Unie. Het belastingtarief voor inwoners van dat landje is welgeteld 0,0%. De Nederlandse staat loopt daarom miljoenen aan inkomstenbelasting mis.

En dat zit Grinwis van de ChristenUnie niet lekker. Tijdens Geld of je Leven op Radio 1 stelt hij een “Max Verstappen-heffing” voor, iets wat hijzelf een “innovatief voorstel” noemt. De politicus heeft het overigens niet alleen gemunt op de coureur. De heffing zou gelden voor alle Nederlanders die in het buitenland wonen om ‘belasting te ontwijken.’

Heftige kritiek barst los, onder andere van vader Verstappen

De racer heeft inmiddels een hoop fans en uiteraard komt een groot deel van hen op voor de Nederlander. Maar ook vader Jos Verstappen moet niets hebben van het idee van de politicus. “Wat een mafketel is dit,” schrijft vader Verstappen in een reactie op X.

Of een dergelijk voorstel überhaupt haalbaar is, blijft de grote vraag. Eerder liet de manager van Verstappen al weten dat hij het terecht vindt dat de coureur geen belasting betaalt in Nederland. Overigens betaalt soms wél belasting in Nederland, namelijk wanneer hij racet op Zandvoort.

“Verder hebben wij geen activiteiten in Nederland. Waarom zouden we daar dan belasting over buitenlands inkomen moeten betalen?” aldus de manager van Verstappen.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Timo Bult

Timo is hoofdredacteur van Crypto Insiders en een gepassioneerde voorstander van de real-world toepassingen van cryptotechnologie. Zijn interesse werd gewekt tijdens zijn werk voor een groot Fins accountancybedrijf, waar hij onderzoek deed naar het toepassen van blockchain door financiële bedrijven. Ook voor zijn Master’s thesis bleef hij in de cryptohoek. Hij onderzocht hoe NFT’s in kunnen worden toegepast in games, en welke uitdagingen daar liggen. Timo gelooft dat cryptotechnologie onze economie inclusiever, eerlijker en welvarender kan maken, en dat de transparantie van deze technologie corruptie in ontwikkelingslanden kan tegengaan.

Net binnen
Meest gelezen
XRP matrixbord aandelenbeurs uitstroom
AI rekende 10.000 XRP-scenario’s door: dit zijn de koersvoorspellingen
  • 04/06/2026
  • 3 min. leestijd
Goed bitcoin nieuws uitgelegd: waarom de BTC koers omhoog schoot
Onbekende crypto schiet 1274% omhoog in twee uur op Kraken
  • 02/06/2026
  • 3 min. leestijd
Cardano-oprichter Charles Hoskinson: ‘De cryptomarkt heeft gefaald’
Cardano-oprichter Charles Hoskinson: ‘De cryptomarkt heeft gefaald’
  • 03/06/2026
  • 2 min. leestijd
Bitcoin logo op mobiel met dalende koers in achtergrond
Bitcoin daalde vaker zo hard: dit gebeurde daarna
  • 05/06/2026
  • 2 min. leestijd
Bitcoin koers in gevaar na duik onder $56.000, markt klapt in elkaar
3 redenen waarom bitcoin deze week zo hard daalt
  • 02/06/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Finance nieuws

Man met euro biljetten in hand
Pim (31) ziet vermogen in jaar tijd omhoog schieten naar 225 miljoen euro
  • 02/06/2026
  • 2 min. leestijd
Dit is het besteedbaar inkomen van Nederlanders van 25 tot 75 jaar
Dit is het besteedbaar inkomen van Nederlanders van 25 tot 75 jaar
  • 01/06/2026
  • 2 min. leestijd
Trump zet handel met Europa opnieuw onder druk met dreigementen
Trump zet handel met Europa opnieuw onder druk met dreigementen
  • 05/06/2026
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank