Timo Bult Timo Bult
2 min. leestijd

Bitcoin en ethereum na 1 jaar belastingvrij in Duitsland, aldus Ministerie

Bitcoin en ethereum na 1 jaar belastingvrij in Duitsland, aldus Ministerie

Foto: canadastock/Shutterstock

De cryptomarkt bloedt, maar de ontwikkelingen omtrent de sector gaan gewoon door! In Duitsland is er nu meer duidelijk geworden over hoe cryptocurrencies als bitcoin (BTC) en ethereum (ETH) worden behandeld door de belastingdienst. En het is vooral goed bitcoin nieuws voor de Duitsers.

Bitcoin-tip zet nieuw onderzoek naar Epstein-landgoed in gang
Bitcoin-tip zet nieuw onderzoek naar Epstein-landgoed in gang

Duitsers hoeven na 1 jaar geen belasting over bitcoin te betalen

Het Duitse Ministerie van Financiën publiceerde recentelijk de allereerste richtlijnen omtrent de belasting van cryptocurrencies. Het gaat om een 24-pagina tellend document waarin allerlei zaken omtrent crypto worden aangestipt.

Uit dit document blijkt onder andere dat personen die in bitcoin, ethereum of vergelijkbare cryptocurrencies investeren, hier na een jaar geen belasting over hoeven te betalen. Bitcoins die na een jaar worden verkocht zijn dus niet onderhevig aan winstbelasting.

Dit geldt overigens ook voor inkomsten uit staking en crypto leendiensten. Staken is het passief verdienen van crypto in een proof-of-stake (PoS) netwerk als Cardano (ADA). Eerder was er nog spraken van dat de termijn van een jaar zou worden verlengd naar 10 jaar zodra een investeerder de crypto gebruikt binnen een leendienst of om te staken, maar dat is dus niet zo, aldus parlementair staatssecretaris Katja Hessel:

“Voor particulieren is de verkoop van gekochte bitcoin en ether na een jaar belastingvrij. De deadline wordt niet verlengd tot tien jaar als bijvoorbeeld eerder bitcoin is gebruikt voor leningen of als de belastingbetaler ether als stake heeft verstrekt aan iemand anders om zijn blok te creëren.”

Positieve ontwikkeling voor crypto

De nieuwe richtlijnen zijn positief voor crypto omdat er nog altijd veel onduidelijkheid is omtrent de sector. Crypto is nieuw en dus moet er nog veel aan de weg gewerkt worden. Hessel stelt dan ook dat dit document zeker niet het laatste zal zijn:

“Natuurlijk is de aanstaande officiële publicatie van de BMF- brief niet het einde van onze discussie over het onderwerp, maar een tussentijds resultaat. De snelle ontwikkeling van de ‘cryptowereld’ zorgt ervoor dat we niet zonder onderwerpen komen te zitten. Er loopt al een aanvullende brief over de verplichtingen tot medewerking en registratie.”

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Timo Bult

Timo is hoofdredacteur van Crypto Insiders en een gepassioneerde voorstander van de real-world toepassingen van cryptotechnologie. Zijn interesse werd gewekt tijdens zijn werk voor een groot Fins accountancybedrijf, waar hij onderzoek deed naar het toepassen van blockchain door financiële bedrijven. Ook voor zijn Master’s thesis bleef hij in de cryptohoek. Hij onderzocht hoe NFT’s in kunnen worden toegepast in games, en welke uitdagingen daar liggen. Timo gelooft dat cryptotechnologie onze economie inclusiever, eerlijker en welvarender kan maken, en dat de transparantie van deze technologie corruptie in ontwikkelingslanden kan tegengaan.

Net binnen
Meest gelezen
Huissleutel en eurobiljetten
Dreigende huizencrash erger dan 2007: de gevolgen voor bitcoin
  • 20/03/2026
  • 2 min. leestijd
Analist tipt: 'Koop deze 7 aandelen vandaag en verkoop ze nooit'
Analist tipt: ‘Koop deze 7 aandelen vandaag en verkoop ze nooit’
  • 20/03/2026
  • 3 min. leestijd
Bitcoin logo met stijgende koersgrafiek
Slapend bitcoin adres wordt na dertien jaar wakker met 127 miljoen euro
  • 21/03/2026
  • 2 min. leestijd
Aandeel explodeert: €10.000 in SanDisk wordt €175.000 in 7 maanden
Aandeel explodeert: €10.000 in SanDisk wordt €175.000 in 7 maanden
  • 22/03/2026
  • 2 min. leestijd
ChatGPT
ChatGPT voorspelt: XRP en 5 andere cryptomunten mogelijk weg binnen 10 jaar
  • 19/03/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Huissleutel en eurobiljetten
Dreigende huizencrash erger dan 2007: de gevolgen voor bitcoin
  • 20/03/2026
  • 2 min. leestijd
Belastingdienst brief
Vermogensbelasting blijft veranderen: dit zijn de regels tot 2027
  • 21/03/2026
  • 3 min. leestijd
Analist tipt: 'Koop deze 7 aandelen vandaag en verkoop ze nooit'
Analist tipt: ‘Koop deze 7 aandelen vandaag en verkoop ze nooit’
  • 20/03/2026
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank