Timo Bult Timo Bult
2 min. leestijd

Ripple (XRP) advocaat direct in de aanval op eerste dag rechtszaak tegen SEC

Ripple (XRP) advocaat direct in de aanval op eerste dag rechtszaak tegen SEC

Foto: rafapress/Shutterstock

Vandaag was de eerste dag van de rechtszaak die de Securities and Exchange Commission (SEC) heeft aangespannen tegen Ripple. Wat werd er volgens u.today zoal gezegd tijdens deze “petrial conference?” 
Zoals eerder dit weekend gelezen kon worden begon vandaag de rechtszaak tegen Ripple. De SEC, een van de toezichthouders in de Verenigde Staten, vindt namelijk dat XRP (XRP) een investeringscontract is. En die mogen niet zomaar verkocht worden zoals Ripple dat gedurende de afgelopen jaren heeft gedaan. Lees hier meer over de rechtszaak.
Tijdens de eerste dag haalde de advocaat van Ripple CEO Brad Garlinghouse, Matthew Solomon, meteen hard uit naar de SEC. De toezichthouder zou namelijk al voor 2019 de kans hebben gehad om exchanges te waarschuwen dat de SEC XRP een effect vindt. Maar de SEC deed dit toen niet, wat wellicht de suggestie wekt dat XRP niet vanaf begin af aan al als effect is beschouwd door de SEC:

“We hebben al wat ontdekkingen gedaan over de Securities and Exchange Commission, die onthulden dat de Securities and Exchange Commission discussies voerde met ultra-geavanceerde marktactoren, inclusief Exchanges. De SEC heeft deze actoren in 2019 blijkbaar niet verteld dat ze geloofden dat XRP een effect was of een investeringscontract. En nogmaals, naarmate deze zaak vordert, zullen deze feiten aan het licht komen, en het zal duidelijk worden dat het niet kan bewijzen dat XRP een effect is.”

Garlinghouse heeft vandaag ook een motie tot verwerping ingediend in een poging de hele rechtszaak ongedaan te maken. De advocaat van Garlinghouse vindt namelijk onder andere dat de aanklacht van de SEC helemaal niet klopt:

“De beweringen van de SEC bevestigen het tegenovergestelde van wat ze beweren te doen. De heer Garlinghouse wist niet of negeerde niet roekeloos dat XRP een beleggingscontract had kunnen zijn of was.”

De SEC zal zelf hoogstwaarschijnlijk een motie ‘to strike’ in gaan dienen. Dit is een motie die een deel van de bewijslast of pleidooi van de tegenpartij ongeldig zou maken. Het is niet duidelijk om welk bewijsstuk dit precies gaat. In het kort; er is vandaag dus veel meer duidelijkheid gekomen. Wel valt op dat XRP een lichte stijging kon maken terwijl de rest van de markt juist daalt.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Timo Bult

Timo is hoofdredacteur van Crypto Insiders en een gepassioneerde voorstander van de real-world toepassingen van cryptotechnologie. Zijn interesse werd gewekt tijdens zijn werk voor een groot Fins accountancybedrijf, waar hij onderzoek deed naar het toepassen van blockchain door financiële bedrijven. Ook voor zijn Master’s thesis bleef hij in de cryptohoek. Hij onderzocht hoe NFT’s in kunnen worden toegepast in games, en welke uitdagingen daar liggen. Timo gelooft dat cryptotechnologie onze economie inclusiever, eerlijker en welvarender kan maken, en dat de transparantie van deze technologie corruptie in ontwikkelingslanden kan tegengaan.

Net binnen
Meest gelezen
Bitcoin ETF-instroom zet door, maar op een zeer laag pitje
Bitcoin koers op de wip: doorbraak kan kettingreactie veroorzaken
  • 23/06/2025
  • 3 min. leestijd
Foto van Sjuul Follings
Memecoins maakten hem rijk: nu waarschuwt hij Nederlandse investeerders
  • 24/06/2025
  • 3 min. leestijd
Bitcoin koers daalt hard, groot crypto nieuws uit de rechtszaal
Bitcoin koers blijft steken, XRP daalt hard na juridische tegenvaller
  • 27/06/2025
  • 3 min. leestijd
Grafiek van dalende koers
Cryptomunt crasht 99%: beveiligingsbedrijf vergeet eigen beveiliging
  • 23/06/2025
  • 2 min. leestijd
Foto van Shariff
Oud-bankier over crypto, hype en macht: ‘Dit is wat ik nu zie gebeuren’
  • 23/06/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Foto van Sjuul Follings
Memecoins maakten hem rijk: nu waarschuwt hij Nederlandse investeerders
  • 24/06/2025
  • 3 min. leestijd
Bitcoin koers daalt hard, groot crypto nieuws uit de rechtszaal
Bitcoin koers blijft steken, XRP daalt hard na juridische tegenvaller
  • 27/06/2025
  • 3 min. leestijd
2025 in euro biljetten
Lonen stijgen met 4,1% – Werkgevers betalen nog steeds te weinig
  • 27/06/2025
  • 2 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.

Kennisbank

Kennisbank

Kennisbank