Simon Bosch Simon Bosch
3 min. leestijd

Nederland zet nieuwe crypto-wet door, XRP fake news en meer nieuws

Bitcoin-BTC XRP-XRP
icon-bitcoin
Bitcoin nieuws
Nederland zet nieuwe crypto-wet door, XRP fake news en meer nieuws

Foto: Bernardo Ramonfaur/Shutterstock

Elke week blikken we terug op het belangrijkste crypto nieuws van de afgelopen week. Al sinds oktober wordt de crypto-markt gekenmerkt door een enorm bullish sentiment, en vorige week was niet anders. Toch vielen de koersbewegingen van vorige week erg tegen.

‘EU verliest door anti-crypto beleid’: Binance-oprichter waarschuwt
'EU verliest door anti-crypto beleid': Binance-oprichter waarschuwt

Bitcoin koers daalt na slecht ETF nieuws

Op woensdag steeg de bitcoin koers opeens met 7% – de grootste stijging sinds eind oktober. Opvallend genoeg werd dinsdagavond juist gekenmerkt door negatief nieuws. De Amerikaanse Securities and Exchange Commission heeft namelijk opnieuw de beslissing voor het goed- of afkeuren van de verschillende bitcoin (BTC) spot-ETF’s uitgesteld.

Afgelopen week was belangrijk voor deze fondsen, want voor eigenlijk elk fonds verliep een deadline. Helaas werd op vrijdag duidelijk dat elke deadline is vervallen. De eerstvolgende datum die van belang is is aankomende dinsdag, maar daarna zullen we moeten wachten tot begin januari. Sommige analisten denken dat we hoe dan ook tot dan moeten wachten.

Ripple (XRP) pump-and-dump door nepnieuws

Voor XRP gold ongeveer hetzelfde. Op maandag ging het nieuws dat BlackRock ook een beursfonds voor XRP heeft aangevraagd, maar dit was niets meer dan nepnieuws. De koers steeg vlak na het nieuws met ongeveer 13%, maar diezelfde dag leverde de coin vrijwel alle winst ook weer in. De rest van de week was ook niet veel soeps; de koers is afgelopen week met zo’n 5% gedaald.

‘EU verliest door anti-crypto beleid’: Binance-oprichter waarschuwt
'EU verliest door anti-crypto beleid': Binance-oprichter waarschuwt

Bitcoin wallets kwetsbaar voor hacks

Veel schrikbarender dan wat vreemde koersbewegingen is dat bitcoin-walletsoftware een grote softwarefout herbergt. Met de BitcoinJS-walletsoftware kun je walletadressen genereren voor bitcoin en bepaalde andere cryptocurrencies. Het programmaatje werd vooral tussen 2011 en 2015 gebruikt.

Helaas zit hier een grote beveiligingskwetsbaarheid in, waardoor alle wallets die hiermee zijn gegenereerd mogelijk onveilig zijn. Er blijken enkele grote partijen te zijn die de software hebben gebruikt, en het totale aantal adressen dat hiermee is gemaakt is aanzienlijk. De onderzoekers laten in hun onderzoek weten welke wallets precies gevaar lopen.

Nederlandse overheid wil crypto-wet implementeren

Ook in Nederland zijn er weer ontwikkelingen. Afgelopen zomer stemde het Europees Parlement in met de Markets in Crypto-Assets-wetgeving, maar dit moet per EU-lidstaat worden goedgekeurd.

Afgelopen vrijdag heeft het kabinet een voorstel onthuld om de regels in Nederland te implementeren. MiCA is een uitgebreid pakket maatregelen, daarom is het mogelijk dat er verschillen zullen zijn tussen de Nederlandse regels en de plannen van de EU.

OpenAI ontslaat CEO, worldcoin crasht

Het Amerikaanse OpenAI was ook bron van opmerkelijk nieuws. OpenAI-CEO Sam Altman is namelijk gedwongen om op te stappen. De raad van bestuur heeft hem ontslagen omdat de raad niet tevreden is met zijn communicatiestijl. Altman is medeoprichter van het blockchainproject Worldcoin, die in 24 uur na het nieuws met 12% daalde. Echter is de altcoin ook weer hersteld van het gehele verlies.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Simon Bosch

Simon Bosch is een fanatiek macro-analist die diepgaand onderzoek doet naar onderwerpen waar de meeste mensen niet naar willen kijken. Hij richt zich op de financiële, maatschappelijke en geopolitieke wereld en onderzoekt alles met twee kanten. Volgens Simon bestaan er geen onderwerpen zonder twee kanten en is een sceptische blik altijd nodig. Hij gelooft dat de wereld kapot is en dat crypto een deel van de oplossing kan zijn.

Net binnen
Meest gelezen
Een afbeelding van de interface van cryptomunt XRP op een cryptobeurs, met een hoge koers en groene cijfers
Ripple’s XRP in de lift: ETF-nieuws drijft koers fors omhoog
  • 02/05/2025
  • 2 min. leestijd
Michael van de poppe voor de camera
Michaël van de Poppe: “Cryptomarkt warmt op – mijn 3 gouden regels”
  • 02/05/2025
  • 3 min. leestijd
Een afbeelding van vlaggen van de Europese Unie voor het gebouw van de Europese Commissie van Brussel in België
EU gooit cryptowereld over de kop: alle anonimiteit wordt verboden
  • 02/05/2025
  • 3 min. leestijd
Einde van deze cryptomunt? Koers crasht met 50% in uren
Einde van deze cryptomunt? Koers crasht met 50% in uren
  • 02/05/2025
  • 3 min. leestijd
Bitcoin koers op hoogste niveau sinds februari, marktvertrouwen groeit
Bitcoin koers op hoogste punt sinds februari, marktvertrouwen groeit
  • 02/05/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Wallets en Exchanges nieuws

Kraken app op iphone in hand
Alle Nederlanders krijgen vandaag 98 Dogecoin gratis – zo werkt het
  • 06/05/2025
  • 2 min. leestijd
Kraken app phone nieuwe coin
Spiksplinternieuwe memecoin trekt aandacht, crypto Nederland haakt aan
  • 07/05/2025
  • 2 min. leestijd
Man uit Dordrecht belooft 20% rendement, meer dan miljoen euro verdampt
Man uit Dordrecht belooft 20% rendement, meer dan miljoen euro verdampt
  • 03/05/2025
  • 4 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.