Roy van Krieken Roy van Krieken
2 min. leestijd

Ripple rechtszaak nadert het einde: dit kan roet in het eten gooien

Ripple triunfa: se revelan documentos clave en la demanda contra XRP

Foto: Vector-3D/Shutterstock

Sinds het einde van 2020 is Ripple (XRP) verwikkeld in een rechtszaak met de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC). Het lijkt erop dat het einde in zicht is, maar wat de uitkomst gaat zijn is nog alles behalve zeker. Een tijdje terug werd er uitspraak gedaan in een andere rechtszaak, tussen LBRY en de SEC, en deze leek verdacht veel op de lopende zaak met Ripple. De angst bestaat dat dit nadelige gevolgen voor Ripple kan gaan hebben.

3 XRP-ETF’s goedgekeurd: Koers schiet direct omhoog
3 XRP-ETF's goedgekeurd: Koers schiet direct omhoog

LBRY rechtszaak

Ripple werd door de SEC aangeklaagd omdat de toezichthouder gelooft dat Ripple jarenlang XRP tokens verkocht als securities, ofwel effecten, zonder dat zij hiervoor bij de SEC de benodigde licenties in handen hadden. De rechtszaak tussen LBRY en de SEC berustte zich op hetzelfde vraagstuk. In deze zaak gaf de rechter uiteindelijk de SEC het gelijk.

Een advocaat aan de kant van Ripple, John Deaton, gaf onlangs aan dat hij duidelijk een belangrijke overeenkomst tussen de zaak van LBRY en de Ripple-rechtszaak ziet. Hij ziet een “overkoepelend gemeenschappelijk probleem”.

Dit gemeenschappelijke probleem is de juridische classificatie van de token zelf en de transacties met de token op de secundaire markt die volledig onafhankelijk worden gemaakt van een bedrijf, zoals in dit geval dus Ripple of LBRY.

XRP zaak uitslag is 50/50

Het gebrek aan duidelijkheid over dergelijke transacties op de secundaire markt zorgt voor onzekerheid bij Deaton. Hij hoopt echter dat de rechter in de Ripple-zaak duidelijk onderscheid zal maken tussen secundaire markttransacties en transacties op het platform zelf. Uiteindelijk gelooft Deaton ook dat de uitkomst van de LBRY-zaak weinig effect zal hebben op Ripple, maar uitsluiten kan hij het ook niet.

“Hopelijk gaat de rechter akkoord met het onderscheid tussen transacties op de secundaire markt en gebruikers van het platform. Het zal nog steeds slechts een beslissing van een districtsrechter blijven, maar het zou gebruikt kunnen worden om de argumenten van de SEC tegen tokens zelf te beperken.”

Totdat de rechter definitief het vonnis uitspreekt zal het echter koffiedik kijken blijven. Eerder deze maand was in het Ripple nieuws te lezen dat advocaat Jeremy Hogan de belangrijkste mogelijke scenario’s op een rijtje had gezet. Volgens hem is de kans de Ripple de zaak wint ongeveer 50%.

Deel dit artikel
Auteur:
Over de auteur:
Roy van Krieken

Roy van Krieken is redacteur bij Crypto Insiders sinds april 2021. Met een diploma in geschiedenis van de Universiteit Utrecht, heeft Roy zijn schrijfvaardigheden aangescherpt, wat een natuurlijke overgang naar een schrijfcarrière mogelijk maakte. Zijn interesse in cryptocurrency en blockchain werd gewekt door vrienden en zijn eigen investerings- en tradingervaring. Roy’s specialisaties omvatten macro-economische trends, trading en regulatie. Hij is vastbesloten om betrouwbare en toegankelijke crypto-informatie te bieden en zo bij te dragen aan de mainstream adoptie van cryptocurrency in Nederland.

Net binnen
Meest gelezen
Robert kiyosaki spreekt op gala
Robert Kiyosaki: Amerika gaat vallen, en bitcoin naar $1 miljoen
  • 25/04/2025
  • 3 min. leestijd
Waarom Bitcoin beleggers nu bidden voor hogere werkloosheid
Crypto-baas voorspelt XRP koers naar €876: dit is wanneer en hoe
  • 28/04/2025
  • 3 min. leestijd
De Nederlandse Bitcoin Familie: Hoe €300.000 uitgroeide tot €10 miljoen
De Nederlandse Bitcoin Familie: Hoe €300.000 uitgroeide tot €10 miljoen
  • 27/04/2025
  • 3 min. leestijd
xrp analyse door crypto expert
Crypto expert: ‘alleen XRP bezitten is genoeg om rijk te worden’
  • 29/04/2025
  • 3 min. leestijd
Institutionele storm voor XRP? Beursgigant voegt Ripple’s munt toe
Groot XRP nieuws: aftellen naar belangrijke handelsstart is begonnen
  • 25/04/2025
  • 2 min. leestijd
Advertentie

Meest gelezen Nieuws nieuws

Robert kiyosaki spreekt op gala
Robert Kiyosaki: Amerika gaat vallen, en bitcoin naar $1 miljoen
  • 25/04/2025
  • 3 min. leestijd
Waarom Bitcoin beleggers nu bidden voor hogere werkloosheid
Crypto-baas voorspelt XRP koers naar €876: dit is wanneer en hoe
  • 28/04/2025
  • 3 min. leestijd
De Nederlandse Bitcoin Familie: Hoe €300.000 uitgroeide tot €10 miljoen
De Nederlandse Bitcoin Familie: Hoe €300.000 uitgroeide tot €10 miljoen
  • 27/04/2025
  • 3 min. leestijd
Advertentie
Een cadeau van onze partners: start met een voorsprong 🎁

Zet je eerste stappen in crypto met meer kennis én een extraatje. Ontvang exclusieve bonussen en kortingen van onze partners.